SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Ako budú vyzerať budúcoročné smartfóny s viac ako 100% pomerom displeja k telu? Oppo nám prináša prvý pohľad

Spoločnosť Oppo verejne predstavila svoj prvý prototyp smartfónu s displejom Full-Display 2.0

Keď ste si doposiaľ mysleli, že tohtoročné smartfóny s kvapkovými výrezmi, čítačkami odtlačkov prstov v displeji, či dierami pre fotoaparát, patria medzi revolučné kúsky, budúcoročné inovácie vás určite prekvapia oveľa viac. Svetoví výrobcovia smartfónov totižto opätovne plánujú návrat zahrnutých okrajov displeja, no tentokrát v o niečo väčšom štýle. Kvôli zväčšovaniu pomeru displeja ku telu smartfónu sa výrobcovia snažia nájsť riešenie, ako displej natiahnuť čo najviac a najnovšie inovácie poukazujú na jedinú možnosť – zahnúť displej o takmer 90 stupňov, vďaka čomu sa natiahne takmer priamo až na zadný panel.

Prvý prototyp je na svete

I keď takáto predstava vyzerá na prvý pohľad priam neuveriteľne, výrobcovia to myslia naozaj vážne a už v dnešnej dobe pracujú na takýchto smartfónoch. Medzi prvých výrobcov, ktorí sa do vývoja pustili môžme zaradiť viacero spoločností, napríklad Huawei, či Xiaomi, no na úplnej špičke je aktuálne spoločnosť Oppo, ktorá svetu len pred niekoľkými hodinami oficiálne predstavila svoj prvý prototyp smartfónu s displejom, ktorý nesie označenie Full-Display 2.0.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po zhliadnutí tohto videa ste si určite všimli, že prototyp nedisponuje žiadnymi fyzickými tlačidlami, keďže je displej natiahnutý takmer až po zadný panel. Práve táto vymoženosť je novinkou displeja Full-Display 2.0, pričom predošlá generácia Full-Display 1.0, ktorá je osadená vo vlajkovej lodi Oppo Find X, klasickými tlačidlami disponovala. Nová generácia zahnutého displeja má problém odstránených tlačidiel vyriešiť virtuálnymi tlačidlami. Smartfón s displejom novej generácie vyzerá oveľa štíhlejšie aj napriek tomu, že pomer displeja ku telu je oveľa väčší a presahuje hranicu 100%. Spôsobené to je kvôli unikátnemu 88 stupňovému zahnutiu na bokoch smartfónu.

Chystajú sa aj ďalší výrobcovia

Ako sme už spomenuli vyššie, spoločnosť Oppo nie je jediná, ktorá chce v najbližších mesiacoch predstaviť prvý smartfón s unikátne zahnutým displejom s pomerom ku telu viac ako 100%. Podľa informácií zahraničného leakera Ice Universe, sa do nového boja zapoja výrobcovia Huawei s jeho vlajkovou loďou Mate 30 Pro, spoločnosť Vivo s modelom NEX 3, spoločnosť Oppo so smartfónom Find X II a nakoniec aj čínske Xiaomi s ďalšou vlajkovou loďou.

Možné problémy s bočným displejom

Väčšine z vás sa pri pohľade na priložené video zrejme úsmev na tvári nevyčaril, podobne tak ani nám. I keď technológia vyzerá naozaj úžasne, využiteľnosť v praxi je naozaj otázna a až prvé recenzie ukážu, či to stojí naozaj za to. Prípadné poškodenia displeja by boli určite náramne drahé, pričom ich bude zrejme oveľa viac, keďže práve bočné hrany smartfónov trpia najviac. Čo si o takejto technológii myslíte Vy? Má niečo takéto budúcnosť, alebo ide iba o výstrelok bez budúcnosti? Napíšte nám do komentárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close