Sponzorovaný obsah

Aké sú výhody mobilnej klimatizácie a ochladzovača vzduchu?

Mobilná klimatizácia, ale aj ochladzovač vzduchu nám môže priniesť žiadané ochladenie počas horúcich dní. Aké sú hlavné výhody týchto technológií?

Klimatizáciu oceníme najmä počas letných mesiacov, keďže nám dokážu za pomerne krátky čas zabezpečiť vytúžené ochladenie. Vysoké teploty neprospievajú zdraviu a prehriaty organizmus môže vyústiť do kolapsu a dehydratácie. Avšak nastaviť klimatizáciu na veľmi nízku teplotu s cieľom uľaviť svojmu telu nie je riešením.

Pri používaní klimatizácie si treba dávať pozor na teplotný šok organizmu. Teda rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou by nemal byť väčší ako 7°C. Je dobré dodržiavať stanovené rozmedzie teplotného rozdielu, ktoré sa pohybuje medzi 5 – 7°C. V opačnom prípade vám hrozí prechladnutie či iné zdravotné komplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na trhu sú populárne aj prenosné modely klimatizácie – mobilné klimatizácie. Prečítajte si 7 výhod, ktoré vám prinesú.

klimatizácie 1

7 výhod mobilnej klimatizácie

 • Mobilnú klimatizáciu stačí zapojiť do elektriny, stavebné práce nie sú potrebné. Jediné, o čo sa musíte postarať, je výfuková hadica, ktorú vyvediete z miestnosti von oknom alebo otvorom v stene.
 • Patríte k chatárom či chalupárom? Tieto priestory bývajú často málo vetrané, keďže sú zvyčajne navštevované len počas víkendov. Mobilná klimatizácia predstavuje ideálne riešenie, ako miestnosť ochladiť či ohriať rýchlo a efektívne.
 • Platíte vysoké účty za elektrinu? Potom by ste mali vedieť, že používanie mobilných klimatizácií má v porovnaní s elektrickym priamotopom až o 70 % nižšie náklady.
 • Mobilná klimatizácia spĺňa funkciu aj čističky vzduchu. Vďaka svojim filtrom zachytáva baktérie a prachové čiastočky, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Pri správnom čistení filtrov sa mobilná klimatizácia môže stať účinným zariadením na čistenie vzduchu. Navyše funguje ako prevencia proti plesniam.
 • Manipulácia s mobilnou klimatizáciou je naozaj nenáročná. Mnohé z týchto zariadení stoja na kolieskach, takže klimatizáciu môžete po byte presúvať bez námahy a bez oškretia parkiet.klimatizácie 2
 • Teplotu si môžete nastaviť väčšinou od 16 – 31 °C. V závislosti na jednotlivých modeloch sa teplotná škála môže líšiť. Moderné klimatizácie do bytu či kancelárskych priestorov môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača, alebo prostredníctvom smartfónu – stačí si stiahnuť aplikáciu Klarstein.

Nestotožňujete sa s klimatizáciou? Existuje aj iný spôsob, ako si poradiť s letnými horúčavami. Možno je pre vás vhodnejším riešením ochladzovač vzduchu. Prečítajte si 7 výhod ochladzovača vzduchu.

7 výhod ochladzovača vzduchu

 • Ochladzovač vzduchu je prenosné zariadenie, ktoré môžete jednoducho presúvať po byte tam, kde ho práve potrebujete. Dokonca sa dá používať aj v aute či karaváne. Manipulácia s ochladzovačom vzduchu je naozaj jednoduchá, väčšinou váži okolo 2 kg.klimatizácie 3
 • Úroveň ventilátora ochladzovača vzduchu si môžete prispôsobiť v niekoľkých stupňoch, vďaka čomu viete perfektne regulovať prúdenie chladného vzduchu.
 • Ochladzovač vzduchu si nevyžaduje žiadnu inštaláciu.
 • Čo sa týka spotreby energie, ochladzovače vzduchu sú veľmi úsporné zariadenia, ich spotreba je porovnateľná so silnejšou žiarovkou.
 • Keďže neobsahujú kompresor, dosahujú nižšiu úroveň hlučnosti ako klimatizácie o približne 10 dB. Hlučnosť ochladzovačov vzduchu závisí od konkrétneho modelu, no priemerná hlučnosť je 55 dB.
 • Ak patríte k technologickým nadšencom, bude sa vám páčiť možnosť ovládania ochladzovača vzduchu prostredníctvom smartfónu a aplikácie Klarstein.klimatizácie 4
 • Vedeli ste o tom, že okrem ochladzovania má ochladzovač vzduchu schopnosť vzduch zvlhčovať? Túto vlastnosť ocenia najmä alergici, deti a starší členovia domácnosti.
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close