80% trhu s mobilnými aplikáciami za posledný kvartál ovládlo 1% vydavateľov. Pozrite si ten nepomer zárobkov!

Trh s Android a iOS aplikáciami ovládlo 1% vývojárov. Ich zárobky činia viac ako 20 miliárd dolárov. Zvyšných 99% vývojárov sa delí o 1,5 miliardy.

trh s aplikaciami
Zdroj: Vosveteit.sk

Trh s mobilnými aplikáciami rastie raketovým tempom. Len pre ilustráciu, v  najväčšom obchode s aplikáciami, Google Play, ich bolo koncom roku 2009 približne 16 tisíc, v  súčasnosti ich je 2,8 milióna (pozn. redakcie: 09/2019). Samozrejme, tých obchodov s aplikáciami je viac, za spomenutie stojí napríklad AppGalery od spoločnosti Huawei, App Store od spoločnosti Apple, či Aptoide.

Za posledný kvartál trh s aplikáciami ovládlo 1% vývojárov

Spoločnosť Sensor Tower prišla s  reportom, podľa ktorého najlepšie performujúce aplikácie, ktoré z  celkového počtu stiahnutí tvoria až 80%, pochádzajú len od 1% vývojárov. Celkovo boli aplikácie od 1% vývojárov stiahnuté za posledný  kvartál tohto roka 23,6 miliardykrát. Zvyšných 20% stiahnutí (~6 miliárd) si rozdelilo  99% vývojárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
1% vyvojarov ovladlo trh s mobilnymi aplikaciami_pomer vyvojarov (1)
Zdroj: sensortower.com

Podľa dát spoločnosti je v  meraných obchodoch (Google Play a App Store)  registrovaných približne 784 tisíc vývojárov (pozn. redakcie: len pre zaujímavosť, celosvetovo je registrovaných približne 1,01 milióna  vývojárov). Dáta spoločnosti ďalej odhaľujú, že 80% stiahnutí aplikácií v  obchode tvorilo necelých 8 000 aplikácií.

Viac sťahujeme aplikácie, ako hry

Dáta spoločnosti ďalej hovoria, že z  celkového počtu stiahnutých aplikácií v prípade 1% vývojárov bolo 9,1 miliardy stiahnutí hier. Ďalšie 2 miliardy stiahnutí hier zaznamenalo zvyšných 99% vývojárov.

1% vyvojarov ovladlo trh s mobilnymi aplikaciami_pocet stiahnuti hier (1)
Zdroj: sensortower.com

Koľko peňazí vygenerovali aplikácie vývojárom?

Už je asi každému jasné, že 1% vývojárov si rozdelilo aj najviac peňazí. Dáta spoločnosti Sensor Tower hovoria, že na celkovom objeme tržieb sa 1% vývojárov podieľalo 93%. Zvyšných 7% si rozdelilo 99% vývojárov. V číslach to predstavuje 20,5 miliardy dolárov ku 1,5 miliarde (pozn. redakcie: objem zárobkov je odhadom spoločnosti Sensor Tower na základe dát od 153 tisíc vydavateľov).

1% vyvojarov ovladlo trh s mobilnymi aplikaciami_podiel na trzbach (1)
Zdroj: sensortower.com

Nižšie si môžete pozrieť historicky vývoj, ako podielov zárobkov, tak aj počtu stiahnutí aplikácií od roku 2014 1% najúspešnejších vývojárov.

podiel 1% vyvojarov na trhbach za poslednych 5 rokov (1)
Zdroj: sensortower.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre