5 základných funkcií Chromu pre Android, s ktorými môžete zefektívniť prácu s prehliadačom

Pozrite si tieto základné funkcie prehliadača Chrome, ktoré vám môžu zvýšiť komfort pri jeho používaní

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Hoci v súčasnosti je internetový prehliadač Google Chrome najrozšírenejším mobilným prehliadačom na svete, tak aj napriek tomu pre mnohých z nás sú niektoré z jeho základných funkcií stále neznámymi. Mnohé z nich pritom vedia zvýšiť komfort používania a prehliadania internetových stránok. Nižšie sme pre vás pripravili niekoľko z nich, ktoré pravidelne používame aj my.

Preklikávanie medzi kartami

Väčšina z nás, keď chce otvoriť inú už otvorenú kartu, tak využíva za týmto účelom správcu kariet. Existuje však ešte jedna možnosť, pomocou ktorej sa môžete preklikávať medzi kartami rýchlejšie. Pomocou potiahnutia prstami do strán vo vrchnej časti prehliadača v priestore URL adresy, viete preklikávať medzi poslednými otvorenými kartami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Chrome_preklikavanie medzi kartami
Zdroj: Vosveteit.sk

Dlhšie podržanie správcu kariet

Ďalšia málo známa funkcia je dlhšie podržanie správcu kariet. Pomocou tejto funkcie vyvoláte ponuku s možnosť otvorenia novej karty, inkognita karty alebo možnosť zatvorenia aktuálne otvorenej karty. 

Google Chrome_dlhsie podrzanie spravcu kariet
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorenie predošlého okna s webovou stránkou

Ďalšia šikovná funkcia je otvorenie predošlého otvoreného okna, resp. vrátania sa na predošlú stránku, ktorú ste mali otvorenú. Urobiť tak môžete pomocou jednoduchého dotykového gesta prostredníctvom potiahnutia prstami zo strán. 

Google Chrome_krok spat
Zdroj: Vosveteit.sk

Hlasové vyhľadávanie

Ďalšia skvelá, ale málo využívaná funkcia, je hlasové vyhľadávania. Na to, aby ste ju mohli využívať, stačí kliknúť na omnibar, kde následne uvidíte ikonu mikrofónu. Potom už stačí len kliknúť na samotnú ikonu a môžete pomocou hlasového povelu zadať vyhľadávania. Funkcia mimochodom skvelo funguje aj v Slovenčine.

Chrome_hlasove vyhladavanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Pridajte si obľúbenú stránku na plochu

Jednou z ďalších funkcií, ktorá je častokrát opomínanou, je možnosť pridania stránky na plochu obrazovky. Kliknite na nastavenia prehliadača. Následne v ponuke budete mať možnosť Pridať na plochu. 

Chrome_pridanie oblubenej stranky na plochu
Zdroj: Vosveteit.sk

Používate aj vy iné ďalšie funkcie prehliadača Chrome, ktoré nie sú tak dobre známymi? Dajte nám ich nižšie vedieť. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre