5 tipov ako vybrať správny notebook do školy

Zdroj: Pexels

Keďže sa školský rok sa blíži k svojmu koncu a deti dostávajú vysvedčenia, rozmýšľate nad tým, čo im kúpiť ako odmenu? Práve pre Vás tu máme pár tipov, ktorými sa riadiť pri vyberaní vhodného notebooku pre študenta.

Vždy čítajte recenzie:
Vyberanie naslepo nie je vždy tá najlepšia voľba. Rovnako, ťažko zistíte plusy a mínusy modelu len z prvého kontaktu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zdroj: attitudeschool.com

Veľkosť rozhoduje:
Život študenta ovplyvňuje z veľkej časti cestovanie, a preto by bolo vysoko nepraktické so sebou ťahať veľké delo, ktoré vás bude iba spomaľovať. Nakoľko je študentský notebook využívaný najmä na písanie poznámok a surfovanie po internete, 12 až 13-palcový displej je ideálny pomer. Taktiež malé obrazovky dokážu znepríjemňovať každodenné úkony.

zdroj: futurecdn.net

Pohľad do budúcna:
Dobrá cena neznamená nevyhnutne výhru. Určite si pozrite, aký procesor sa v notebook-u nachádza, jeho rok vydania, ktorej je generácie, atď. Rovnako je na tom aj veľkosť pamäte RAM a kapacita disku. Notebook s procesorom 6. alebo 7. generácie Intel, aspoň 8 GB RAM, 512 GB HDD by mal byť dostačujúci na školské štúdium. Netreba však zabudnúť na porty. Veľkou výhodou a v dnešnej dobe samozrejmosťou je HDMI port. Či už kvôli prezentáciám, alebo pozeraniu filmov, keď si dávate pauzu od štúdia.

zdroj: howtogeek.com

Batéria je základ:
Nachádzate sa na hodine / prednáške, veselo si píšete poznámky, keď tu zrazu, PUF! Vypol sa vám notebook v strede výkladu, pretože sa vám vybila batéria. Vybitá batéria dokáže človeka dostať do veľmi stresujúcich situácií, najmä, keď ju najviac potrebujete. Pri tomto aspekte platí – ,,Čím väčšia kapacita, tým lepšie“. Veľkou výhodou je aj vyberateľná batéria.

zdroj: howtogeek.com

2 v 1 je viac ako 1 v 1:
Poznáte to. Máte voľno, ležíte, lustrujete Facebook, pozeráte videá na YouTube. Nebolo by super, keby ste vtedy mohli zobrať iba displej a využívať ho, ako tablet? Aj na to už mysleli výrobcovia a vďaka tomu vznikli zariadenia 2 v 1. Notebook a tablet v jednom. No nie je to praktické?

zdroj: cbsistatic.com

zdroj: windowscentral.com, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre