Návody

3 spôsoby, ako zdieľať svoje Wi-Fi bez použitia hesla. Tieto triky takmer nikto nepozná!

Pozrite sa na 3 spôsoby, ako sa môžete pripojiť k Wi-Fi sieti bez toho, aby ste museli zadať heslo od siete.

Pripojenie na sieť Wi-Fi je pre väčšinu užívateľov smartfónov každodennou súčasťou používania ich chytrých zariadení. Doma v dome či byte je pripojenie na vlastnú Wi-Fi sieť samozrejmosťou, na rodinných návštevách je to však komplikovanejšie.

Môže sa stať, že si neprajete zdieľať heslo k Wi-Fi sieti z bezpečnostných dôvodov, alebo si proste po rokoch automatického pripájania heslo už nepamätáte. Nech je dôvod akýkoľvek, existujú spôsoby, ako sa pripojiť k Wi-Fi sieti aj bez použitia hesla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako teda zdieľať pripojenie na Wi-Fi bez toho, aby ste im zdieľali svoje heslo? V tomto článku sa pozrieme na rovno 3 spôsoby, ako to urobiť.

Takto sa môže niekto cudzí pripojiť k vašej Wi-Fi sieti bez toho, aby zadával heslo

QR kód

Jedným z najčastejšie používaných spôsobov pre pripojenie na WI-Fi bez hesla je zdieľanie QR kódu. Stačí si otvoriť nastavenia Wi-Fi a rozkliknúť si sieť, na ktorú ste pripojení. Na obrazovke sa objaví QR kód pripravený na skenovanie.

Ako zdielat WiFi heslo
Zdroj: Vosveteit.sk

Naskenovať QR kód môžete po kliknutí na ikonku skenu napríklad vpravo hore v nastaveniach Wi-Fi. QR kód bude fungovať aj po načítaní priamo vo vstavanom fotoaparáte, alebo cez externú aplikáciu na čítanie QR kódov.

Pripojenie cez WPS

WPS, teda Wi-Fi Protected Setup, je technológia, ktorá bola špeciálne navrhnutá na zjednodušenie pripojenia zariadení k sieti Wi-Fi bez potreby použiť heslo. K pripojení cez WPS budete potrebovať pár stlačení v nastaveniach telefónu a jedno stlačenie fyzického tlačidla na Wi-Fi routri. Treba ale podotknúť, že túto funkciu musíte mať aktívnu na vašom routeri.

WPS WiFi ako zdielat internet
Zdroj: Vosveteit.sk

Choďte do Wi-Fi nastavení v nastaveniach telefónu. Otvorte si rozšírené možnosti. Tam nájdete možnosť pripojiť sa cez WPS. Po povolení tejto možnosti máte približne 30 sekúnd na to, aby ste na svojom WI-Fi routri stlačili WPS tlačidlo. Vaše zariadenie sa v takom prípade pripojí automaticky.

Zdieľanie Wi-Fi cez hotspot

Mobilné hotspoty sú podobne ako Wi-Fi siete nesmierne praktické spôsoby pripojenia k internetu. Mobilné hotspoty väčšinou zdieľajú svoje vlastné mobilné dáta kvôli potrebe pripojenia k internetu aj mimo dosahu dostupnej Wi-Fi siete.

Existujú 2 spôsoby, ako toto obmedzenie obísť. Prvým z nich je vytvoriť hotspot z počítača alebo notebooku cez Nastavenia počítača, konkrétne cez sekciu Mobile Hotspot (Windows 10), resp. Sieť a internet (Windows 11) alebo notebooku.

vytvorenie hotspotu cez Windows a zdielanie internetu
Zdroj: Vosveteit.sk, vytvorenie hotspotu vo Windows 11

Android zariadenia bohužiaľ nemajú vstavanú možnosť zdieľať cez Wi-Fi sieť Wi-Fi pripojenie, pretože pri zapnutí hotspotu, sa mobily automaticky odpoja z Wi-Fi siete. No alternatívou je stiahnutie externej aplikácie z Obchodu Play, ktorá toto Androidové obmedzenie obchádza. Jednou takou aplikáciou je napríklad Netshare no root tethering.

Poznali ste niektorý trik zo spôsobov vyššie, ako sa pripojiť k Wi-Fi sieti? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close