SpravodajstvoXiaomi

Zverejnený bol ďalší patent patriaci Xiaomi. Tentokrát ide o koncept netradičného rozťahovacieho smartfónu

Spoločnosť Xiaomi si koncom minulého roka dala zaregistrovať patent na ďalší netradične vyzerajúci smartfón

Zaujímavé patenty a koncepty od rozličných výrobcov smartfónov sa dostávajú do povedomia technologickej verejnosti na mesačnej, v niektorých prípadoch aj na takmer týždennej báze. Najčastejšie sa do povedomia verejnosti dostávajú najmä patenty patriace čínskym výrobcom, keďže práve tí sú v tejto oblasti o čosi aktívnejší, ako konkurencia. Medzi aktívnejších výrobcov patrí aj čínske Xiaomi, ktoré si v posledných rokoch zaregistrovalo hneď niekoľko zaujímavých konceptov, ktoré by sme v budúcnosti mohli vidieť aj v praxi. Takýmto zariadením je aj minulý rok zaregistorovaný patent rozťahovacieho zariadenia s flexibilným displejom, ktoré sa najnovšie objavilo aj v podobe naozaj zaujímavého video konceptu.

Ďalší zaujímavý patent z portfólia Xiaomi

O zverejnení patentu zaregistrovaného na americkom patentovom úrade USPTO informoval len prednedávnom zahraničný portál LetsGoDigital.com. Zariadenie v ňom vystupuje pod označením „Zariadenie s flexibilnou obrazovkou“. Samotný patent rozťahovacieho zariadenia s flexibilným displejom bol pritom zaregistrovaný ešte koncom roka 2019. Dokumentácia patentu pritom bola schválená iba 29. októbra 2020, pričom následne bola zaregistrovaná aj v databáze Svetového úradu pre duševné vlastníctvo WIPO.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi roztahovaci smartfon
Zdroj: LetsGoDigital

Samotný patent popisuje Xiaomi smartfón s vizuálne dvomi obrazovkami na zadnej i prednej strane, podobne ako v prípade zariadenia Xiaomi Mi Mix Alpha. Displej však nie je úplne rozdelený, keďže ide o moderný flexibilný displej. Ten je v prípade „odomknutia“ pomocou tlačidla na vrchnej strane zariadenie možné vysunúť do strany vďaka špeciálnemu rozťahovaciemu mechanizmu. Celé zariadenie sa tak vďaka mechanizmu a flexibilnému displeju zväčší na šírku na takmer 200%.

Vo videu vyššie od známeho autora Concept Creator si môžete víziu takéhoto zariadenia užiť „v plnej paráde“. Predstava iba z pohľadu patentov totižto nie je jednoduchá a video vyššie skutočne verne reprezentuje, ako by mohlo takéto futuristické zariadenie naozaj vyzerať. Keďže však ide o patent, o prípadnej existencii takéhoto zariadenia ešte reč byť nemôže, no stále nie je vylúčené, že sa spoločnosť Xiaomi ku vytvoreniu takéhoto zariadenia nakoniec uchýli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close