SpravodajstvoTechnológie

Znamená viac RAM v smartfóne vyšší výkon? Lenovo Z5 Pro GT je typickým príkladom toho, že „preplňovanie“ je zbytočné

Výkonnostný nárast smartfónov zažil svoj najväčší boom zhruba pred dvomi rokmi, kedy výrobcovia smartfónov začali menšie technologické preteky. Vyzerá to tak, že tieto preteky sú aktuálne na vrchole, keďže stále viac a viac výrobcov siaha po úplne šialených možnostiach. Čo sa vlajkových lodí týka, ich výkon je ovplyvňovaný najmä procesorom, ktorý je ale v prípade väčšiny vlajkonosičov totožný. Najväčším faktorom tým pádom je množstvo RAM a práve tento parameter je dosť často až príliš preceňovaný. Výkon smartfónu vďaka väčšej RAM jednoducho nepoletí do vesmíru, čo si ale niektorí výrobcovia jednoducho neuvedomujú. Najnovším príkladom je smartfón Lenovo Z5 Pro GT a jeho 12GB verzia.

Predstavenie sa konalo ešte v decembri

Samotné slávnostné predstavenie nového vlajkonosiča od Lenova sa uskutočnilo ešte počas decembra, kedy nám boli predstavené viaceré verzie tohto smartfónu. Vrcholnou verziou je práve spomínaný Z5 Pro GT s 12GB LPDDR4x 42666Mbps RAM. Technické špecifikácie samotnej operačnej pamäte sú úchvatné, no použitie takejto techniky v smartfóne je aktuálne úplne nezmyselné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Viac neznamená vždy väčší výkon

Lenovo Z5 Pro GT je typickým príkladom toho, že „preplnenie“ smartfónu z akéhokoľvek pohľadu je jednoducho nezmysel. Na povrch sa totižto dostali prvé benchmarkové testovania, ktoré hovoria za všetko. Úchvatných 12GB smartfónu vôbec nepomohlo a jeho výkon je takmer na takej istej úrovni, ako jeho „slabší“ súrodenci.

lenovo z5 pro gt bencmarky
Zdroj: gizchina.com

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Lenovo)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close