BezpečnosťSpravodajstvo

Zdieľate na Facebooku články ešte predtým, ako si ich prečítate? Sociálna sieť chce dať tomu stopku. Pozrite sa ako!

Sociálna sieť chce zabrániť zdieľaniu článkov, ktoré si používateľ reálne neprečítal.

Mnohí z nás často reagujú nerozvážne, či bez rozmyslu. Prípadne si tvoria názory len na základe neúplných a čiastkových informácií. Ide konkrétne o rôzne útržky textov, či obrázkov. Častokrát ich dokonca aj zdieľame. Zatiaľ čo v mnohých prípadoch môže ísť o neškodné zdieľania, tak tento spôsob zdieľania informácií môže rovnako dopomôcť aj k šíreniu dezinformácií, či obsahu, s ktorým sa nestotožňujeme.

Facebook chce dať stopku bezhlavému zdieľaniu článkov

Rovnako treba dodať, že je v ľudskej náture si zjednodušovať veci, a preto si mnoho ľudí vytvára názory na základe bombastického nadpisu článku, či obrázku bez toho, aby si ho reálne prečítal. A to aj napriek tomu, že častokrát sú v rámci článkov dovysvetlené súvislosti. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sociálna sieť Facebook prostredníctvom svojho Tweeter účtu oznámila, že chce dať stopku bezhlavému zdieľaniu obsahu. Konkrétne oznámila, že začína s testovaním funkcie, ktorá používateľa vyzve k prečítaniu článku ešte predtým, ako ho bude zdieľať ďalej.

„Od dnešného dňa testujeme spôsob, ako podporiť informovanejšie zdieľanie novinových článkov. Ak pôjdete zdieľať odkaz na novinový článok, ktorý ste neotvorili, pred zdieľaním s ostatnými sa zobrazí výzva, ktorá vás vyzýva, aby ste ho otvorili a prečítali si ho.“ píše sociálna sieť v publikovanom statuse nižšie.

Pevne veríme, že funkcia ako taká, bude čoskoro distribuovanou naprieč globálnym trhom. Vo veľkej miere by dopomohla k tomu, aby ľudia vo všeobecnosti ešte predtým, ako niečo budú zdieľať, tak aby vedeli čo reálne aj zdieľajú. V závere však musíme dodať, že sociálna sieť bližšie neprezrádza, kedy a či bude funkcia dostupnou.

Uvítali by ste túto funkciu aj v našom regióne? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close