Youtube spustil možnosť živého streamovania obrazovky z Android smartfónu

Youtube prináša možnosť streamovania obrazovky z Android smartfónov. Má to však háčik, funkciu využijú len overení používatelia s 1000 a viac odberateľmi.

Youtube
Zdroj: Vosveteit.sk

Posledná aktualizácia aplikácie Youtube priniesla možnosť streamovania obrazovky z Android smartfónu. Na update upozorňuje portál XDA Developers.

zdielanie obrazovky z android smartofnu cez youtube
Zdroj: XDA-Developers.com

Funkcia streamovania bola dostupná doteraz v  rámci platformy Youtube Gaming, ktorú však spoločnosť Google vypla. Dôvodom bolo, že pôsobila mätúco pre používateľov a rozdeľovala komunitu v dve.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia však bohužiaľ nie je pre všetkých

Nová verzia aplikácie Youtube v14.31.50 umožňuje zdieľanie obrazovky smartfónu. Volá sa „Mobile Capture“, a  netreba k tomu žiaden dodatočný software či hardware. Obsah však bohužiaľ nemôžu zdieľať všetci používatelia aplikácie, ale len overení s minimálnym počtom 1000 odberateľov. Zároveň je potrebné povoliť živý prenos z webstránky pre počítače.

Tvorcovia obsahu bezpochyby ocenia možnosť priameho prenosu priamo z mobilu priamo. Obmedzenia týkajúce sa tejto funkcie však bránia amatérskym kanálom vyskúšať túto funkciu, čo je škoda.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre