Yahoo ide do aukcie, chce predať viac ako 3000 patentov

Jeden z najväčších vyhľadávačov na svete Yahoo chce predať viac ako 3 000 patentov, ktoré sú jadrom jeho biznisu prostredníctvom aukcie.

Vznik patentov spoločnosti, ktoré chce Yahoo predať sa datuje ešte do roku 1996 a nájdete medzi nimi e-commerce a online reklamné patenty, a dokonca jadro patentov spojených s pôvodnou vyhľadávaciu technológiou.  Podľa Wall Street Journal, očakávaná transakcia by mala priniesť pre Yahoo takmer jednu miliardu dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Yahoo zároveň túto ponuku rozoslal desiatkam firiem, ktoré by mohli preukázať záujem o „inteligentné“ patenty. Zároveň hovorca spoločnosti na margo aukcie pre internetový portál Wall Street Journal povedal:

„Táto transakcia predstavuje jedinečnú príležitosť pre spoločnosti pôsobiace v oblasti internetového priemyslu získať niektoré z najpokrokovejších a foundational patentov vzťahujúcich sa na vyhľadávanie na webe a reklamy,…“

No sami sme zvedaví ako dopadne táto aukcia a kto sa zmocní patentov. Určite bude zaujímavé sledovať aj správanie konkurencie, a hlavne to či nechá vpustiť „nového“ hráča medzi elitné vyhľadávače.

Zdroj: www.wsj.com via Neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre