SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi v Európe rastie najrýchlejším tempom spomedzi najväčších výrobcov smartfónov

Štatistiky spoločnosti IDC odhaľujú, že spoločnosť Xiaomi v Európe v 3. kvartáli rástla najrýchlejšie spomedzi najväčších výrobcov smartfónov.

Začiatkom novembra sme Vám priniesli report týkajúci sa trhových podielov jednotlivých výrobcov smartfónov v  globálnom meradlo. Zo štatistík zverejnených spoločnosťami IDC a Canalys vyplynulo, že globálnemu trhu dominuje spoločnosť Samsung. Tou najrýchlejšie rastúcou spoločnosťou bol však čínsky Huawei, ktorému sa darí hlavne na domácom trhu.

V  Európe dominuje Samsung, ale najrýchlejšie rastie Xiaomi

Pri pohľade na štatistiky v konkrétnych regiónoch je však situácia  odlišná, ako to bolo v prípade globálneho pohľadu. Podľa dát zverejnených spoločnosťou  Canalys, najrýchlejším tempom v Európe rástla spoločnosť Xiaomi, a nie Huawei. Podľa štatistík totiž spoločnosť Xiaomi  predala v  medzi kvartálnom  porovnaní  o 73% smartfónov viac . V konkrétnych číslach v roku 2018  spoločnosť predala „len“ 3,2 milióna zariadení, v tomto roku to už bolo 5,5 milióna.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
predaje smartfonov v europe 3 kvartal 2019_2 (1)
Zdroj: Canalys.com

Štatistiky ďalej odhaľujú, že spoločnosť Samsung si udržala silné postavenie na trhu, a  zároveň predaje smartfónov boli väčšie o 26% ako tomu bolo rok dozadu. V  prípade druhého najväčšieho výrobcu smartfónov, spoločnosti Huawei, predaje stagnovali. Tento stav si môžeme vysvetľovať pretrvávajúcimi sankciami zo strany americkej vlády, ktoré vnášajú do rád potencionálnych zákazníkov neistotu. Zároveň, spoločnosť je obmedzovaná v uvádzaní nových zariadení na trh, a to z dôvodu, že v novo predstavených zariadeniach nemôžu plnohodnotne využívať služby spoločnosti Google. V prípade spoločnosti Apple, predaje v sledovanom období klesli o 4%. Nedarilo sa ani spoločnosti HMD Global (Nokia), ktorej predaje klesli o 21%. Celkovo bolo predaných  v Európe 52,5 milióna smartfónov za posledných kvartál tohto roka, čo predstavuje nárast predajov smartfónov o  8%.

predaje smartfonov v europe 3 kvartal 2019 (1)
Zdroj: Canalys.com
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close