SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi uvažuje o Lite verzii nadstavby MIUI. Ktoré smartfóny by ju mali dostať?

Lacnejšie smartfóny Xiaomi vo všeobecnosti majú problémy s plynulým chodom nadstavby MIUI. Jej odľahčená verzia by mohla problémy vyriešiť.

Nadstavba MIUI je dobre známa používateľom Xiaomi, Redmi a POCO smartfónov. Za tie roky je vidieť istý pokrok, najmä čo sa týka optimalizácie, no stále sú tam isté medzery a to najmä pri menej výkonných zariadeniach.

Žiadny systém nie je dokonalý, no nadstavba MIUI výrazne stráca na konkurenciu hlavne v oblasti optimalizácie na lacnejších zariadeniach. V tejto cenovej kategórii zariadenia z dielne Xiaomi proste nadstavbu nezvládajú ideálne a po pár mesiacoch používania sú vhodné na odpis. Riešením pre budget zariadenia by preto mohla byť nová Lite verzia MIUI.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čistejší a jednoduchší systém

Angus Kai Ho Ng, riaditeľ marketingového oddelenia POCO, sa v rozhovore pre tím XDA-developers.com vyjadril, že Xiaomi sa skutočne zaoberá týmto problémom pri lacných smartfónoch. Problém by chceli vyriešiť zľahčením nadstavby. Angus sa taktiež vyjadril aj priamo k smartfónom POCO, ktorých nadstavba MIUI sa mierne líši od tej klasickej. Po novom by sa POCO verzia mala oveľa viac odlíšiť od tej Xiaomi a poskytovať by mala exkluzívne funkcie.

Aké zmeny očakávať od Lite verzie MIUI?

Zatiaľ nie sú známe žiadne detaily toho, ako by Lite verzia MIUI mohla vyzerať, prípadne v ktorej oblasti dôjde k osekaniu funkcionality. Nie je ale až tak zložité určiť to, čo v klasickej verzii MIUI berie značnú časť výkonu zariadenia. V prvom rade ide určite o zbytočný softvér, ktorý pre väčšinou používateľov nie je vôbec užitočný. Jeho odstránenie by vedelo značne znížiť nároky na zariadenie.

Odstránenie nie až tak potrebných funkcií je druhá možnosť, ktorá pripadá do úvahy. Ide hlavne o rôzne gestá, widgety a podobné veci, ktoré síce vyzerajú pekne, no zbytočne berú výkon zariadenia a nie sú nevyhnutné k jeho správnemu chodu.

Xiaomi Android 13
Zdroj: Vosveteit.sk

Taktiež treba pripomenúť, že Lite verzia nadstavby MIUI vôbec nie je istá záležitosť. Všetko je momentálne vo fáze zvažovania. Xiaomi sa postupne prepracováva medzi smartfónovú elitu a svoje zariadenia chce vymaniť spod nálepky lacných. Preto ak by k tomuto projektu aj došlo, zrejme by sme sa ho dočkali iba pri zariadeniach Redmi, prípadne POCO.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close