Xiaomi smartfóny budú ešte bezpečnejšie: Aké zmeny sa chystajú v MIUI?

Xiaomi plánuje priniesť niekoľko zmien do svojej nadstavby a spraviť smartfóny ešte bezpečnejšími. Ako to bude prebiehať?

MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Bezpečnosť smartfónov je pochopiteľne pre mnohých výrobcov prioritou. O zabezpečenie svojich smartfónov sa starajú aj sami používatelia, ktorí dnes už bez akéhokoľvek zaheslovania smartfónov nedokážu fungovať. Napriek tomu, že tento trend oproti minulým rokom naozaj stúpol, v Xiaomi smartfónoch sa stále nájdu nejaké háčiky. Tým najzávažnejším problémom v oblasti bezpečnosti je však možnosť vypnutia smartfónu priamo z uzamknutej obrazovky bez zadania hesla. Tomu by však malo už čoskoro odzvoniť a ako nás informuje portál Xiaomiadictos.com, v najbližšej dobe nás budú čakať zmeny v systéme.

Zabezpečenie smartfónov

Čo sa týka bezpečnosti zariadení, Xiaomi nám dáva neskutočné množstvo možností, ako si smartfón prispôsobiť podľa seba. Či už ide o takú banalitu ako zaheslovanie smartfónu heslom, PIN kódom či vzorom, využitie odtlačku prstu či odomykanie tvárou alebo dokonca skrytie obsahu v aplikáciách, všetky tieto možnosti chránia naše súkromie pred ostatnými.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jediným problémom však doteraz bolo, že pre vypnutie smartfónu ste vôbec nemuseli svoj smartfón odomknúť. Vaše zariadenie sa tak dalo vypnúť i bez zadania hesla a váš smartfón mohol byť tak ľahko odcudzený.

Kedy táto novinka príde do Xiaomi?

Zmena tohto prístupu k vypínaniu našich smartfónov sa bude týkať všetkých Xiaomi, Redmi i Poco zariadení. Pre vypnutie smartfónu bude teda potrebné zadať i naše heslo a odcudziť váš smartfón či ho len tak skryť už nebude príliš ľahké. Xiaomi navyše plánuje pridať i funkciu, počas ktorej by nebolo možné ani vytiahnuť notifikačnú lištu či centrum ovládania, a tak by nebolo možné váš smartfón bez hesla uviezť ani do režimu lietadlo.

Táto funkcia by sa mala objaviť už vo veľmi blízkej dobe, nakoľko sa už teraz nachádza v uzatvorenej beta verzii nadstavby MIUI. Predpokladá sa, že na globálnu pôdu príde neskôr v nadstavbe MIUI 12.5 či dokonca MIUI 13.

Uvítali by ste takúto zmenu i vo vašom smartfóne? Alebo je pre vás takýto spôsob zabezpečenia zbytočnosťou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre