Xiaomi sľubuje, že batérie našich smartfónov nabijeme do 7 minút. Túto technológiu prinesie už budúci rok!

Prvými smartfónmi s podporou rýchleho nabíjania pri výkone 200W, budú telefóny Xiaomi 12 Ultra a Xiaomi Mix 5. Predstavené budú v roku 2022.

MIUI 11 Animacia rychleho nabijania
Zdroj: Vosveteit.sk

Technológia rýchleho nabíjania sa stala jednou zo základných funkcií našich telefónov, ktorými disponujú už aj lacnejšie modely smartfónov. Len niekoľko dní dozadu, spoločnosť Xiaomi posunula ďalšiu generáciu tejto technológie opäť o kúštik bližšie ku širšiemu spektru zákazníkov. Dôvodom je nedávno predstavená modelová rada smartfónov Redmi Note 11, kde verzia modelu telefónu Note 11 Pro+ ponúka výkon nabíjania 120W. Takýto výkon rýchleho nabíjania, neponúkajú ani mnohé vlajkové lode a nie to ešte smartfóny z kategórie strednej triedy.

Najnovšie, Xiaomi opäť púta pozornosť v súvislosti s technológiou rýchleho nabíjania. Ako upozorňuje portál Gizchina.com, tak pre Xiaomi, 120W výkon nie je limitom a túto technológiu chce posunúť o kus ďalej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

200W výkon rýchleho nabíjania, by mohol byť už čoskoro realitou

Portál konkrétne upozorňuje na to, že Xiaomi pracuje na rýchlom nabíjaní pri výkone 200W. Rovnako upozorňuje i na video, v ktorom môžeme vidieť, že nabitie zariadenia s batériou o kapacite 4000 mAh z 0% na 100%, trvá menej ako 7 minút. Podľa aktuálne dostupných informácií, prvými zariadeniami, ktoré by mali disponovať touto technológiou, budú smartfóny Xiaomi 12 Ultra a Xiaomi Mix 5. Očakáva sa, že oba smartfóny budú oficiálne predstavené v priebehu budúceho roka.

Rovnako bude zaujímavé sledovať, ako sa spoločnosti podarilo vyriešiť prehrievanie batérie a zariadenia ako takého v procese nabíjania, kde vzniká teplo. Len pre pripomenutie. Xiaomi ešte v súvislosti s technológiou rýchleho nabíjania pri 120W prezradilo, že nabíjanie smartfónu rozdelili do „dvoch prúdov“. Vo svojej podstate batériu smartfónu rozdelilo na dva články, ktoré sú nabíjané pri výkone po 60W. Rovnako Xiaomi prezradilo, že využilo pri návrhu batérie nový inovatívny materiál, ktorý je založený na báze grafénu, ktorý má lepšiu tepelnú vodivosť. Xiaomi v závere dodalo, že vďaka novým materiálom, ale i rozdeleniu batérie do dvoch článkov, sa im podarilo predĺžiť i životnosť batérie pričom degradácia batérie je na úrovni okolo 10% po 800 nabíjacích cykloch.

Uvítate príchod technológie 200W nabíjania smartfónu, ktorá sľubuje nabitie telefóny už za niekoľko minút? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre