SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pripravuje smartfón s 200W rýchlym nabíjaním. Prísť by mohol už o pár mesiacov

Nová technológia rýchleho nabíjania by sa mohla objaviť už v nasledujúcej vlajkovej lodi, ktorá bude predstavená v druhej polovici tohto roka.

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí už roky medzi popredných výrobcov čo sa týka najmodernejších inovácií v oblasti nabíjania. Posledné roky sa o technológiu najrýchlejšieho nabíjania doťahuje s viacerými čínskymi výrobcami a nie je tomu inak ani v tomto roku. Najnovšie správy zverejnené známym a relevantným leakerom TheDigitalChatStation totižto poukazujú na vývoj novej technológie s doposiaľ nevídaným nabíjacím výkonom.

Najvýkonnejšie nabíjanie v smartfónoch

Spomínaný leaker na svojom profile na sociálnej sieti Weibo zverejnil zaujímavé, no za to strohé informácie o nadchádzajúcom smartfóne od spoločnosti Xiaomi. Zatiaľ úplne záhadná vlajková loď by mala byť predstavená zhruba v druhej polovici tohto roka. Podľa doterajších informácií však ide o pomerne „čudné“ zariadenie, keďže nejde v línií s ostatnými modelovými radmi. Na mieste je tak otázka, či sa náhodou výrobca nechystá opäť „prebudiť“ jednu zo zabudnutých sérií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedno technológia, či združený údaj?

Zásadnou informáciou však je, že smartfón by mal prísť s 200W nabíjaním, no pri tomto údaji sú na mieste hneď dve otázky. Samotný príspevok spomínaného leakera vyzerá tak, že zariadenie má disponovať primárnym káblovým nabíjaním s výkonom až 200W. Pri pohľade na komentáre je však na mieste otázka, či nedošlo ku nedorozumeniu v prípadnom preklade. Viacero komentujúcich totižto tento údaj rozvádza do všetkých nabíjacích technológií, ktorých spoločný výkon by bol spomínaných 200W.

V prípade, že ide o združený údaj všetkých nabíjacích technológií, môžeme špekulovať nad viacerými konfiguráciami nabíjania. S najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o združené nabíjanie typu 120W rýchle káblové nabíjanie, 80W bezdrôtové nabíjanie a 10W reverzné nabíjanie. Dvere sú však stále dokorán otvorené viacerým konfiguráciám, keďže na stole zatiaľ nie sú žiadne konkrétne údaje o tomto zariadení, či bližšie technické špecifikácie.

Príchod zabudnutej série

Ako sme už načrtli vyššie, zatiaľ nie je známe, o aké zariadenie by mohlo ísť. Možností je však hneď niekoľko. Mohlo by ísť o nových predstaviteľov už zabudnutých sérií ako Xiaomi Mi MIX, či Xiaomi Mi Max, či nový a naozaj očakávaný skladací smartfón od Xiaomi.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close