Xiaomi predstavilo UWB technológiu, ktorá nájde široké využitie. Čo to je a ako presne funguje?

Xiaomi predstavilo pokročilú technológiu UWB, ktorá premení váš smartfón na „ovládač“ od domácnosti

Xiaomi Mi 10_logo spolocnosti
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Spoločnosť Xiaomi už dlhú dobu nie sú len smartfóny, ale aj ďalšia inteligentná elektronika. Najnovšie spoločnosť predstavila takzvanú UWB technológiu, teda ultra-wideband technology informuje o tom prostredníctvom svojho blogu blog.mi.com. O čo vlastne ide? Dozviete sa nižšie.

Inteligentné ovládanie domácnosti na dosah ruky

UWB technológia vo svojej podstate predstavuje akýsi „ovládač“ od zariadení vo vašej domácnosti. Ide zároveň o novú generáciu spojovacej technológie s ultra presným určením polohy. Spoločnosť ďalej prezrádza, že špeciálne navrhnutá anténa je prítomnou v smartfónoch z produktovej rady Mi 10 a v niekoľko ďalších zariadeniach, ktoré bohužiaľ nespresnila.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
UWB technologia_xiaomi
Zdroj: blog.mi.com

Smartfón disponujúci touto technológiou dokáže lokalizovať inteligentné zariadenia s presnosťou na centimetre.

„Sníma priestorové umiestnenie rovnako ako ľudské oko a dokáže presne určiť polohu ľubovoľného inteligentného zariadenia s presnosťou merania uhla dosahujúcou ± 3 °, podobne ako v prípade vnútorného GPS.“ prezrádza Xiaomi.

Technológia Point to connect

Xiaomi ďalej vysvetľuje, že používateľovi bude stačiť len nasmerovať telefón ku spotrebiču a automaticky sa mu zapnú nastavenia v smartfóne. Zároveň však dodáva, že touto technológiou musia disponovať ako smartfóny, tak aj samotné zariadenia.

„Doteraz sme našu jedinečnú technológiu UWB vložili do série Xiaomi Mi 10 a určitých inteligentných domácich spotrebičov, čo je priekopníkom revolučného formátu interakcie „Point to connect“. Len čo nasmerujete svoj smartphone na akékoľvek inteligentné zariadenie, môžete ho okamžite ovládať, pretože sa budú pripájať automaticky.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre