Xiaomi predstavilo svoje smartfóny z radu Xiaomi 12: Toto všetko ponúkne nová séria kompaktných vlajkových lodí!

Modely z radu Xiaomi 12 sú konečne tu a čínsky gigant nám odhaľuje trojicu smartfónov, ktoré budú tým najlepším, čo na trhu budeme mať.

Xiaomi 12_predstavenie_1
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Dlhoočakávaný deň konečne nadišiel a čínska spoločnosť Xiaomi nám odhalila svoje vlajkové smartfóny pre rok 2022. Špekulácie ohľadom pripravovaných modelov na nás útočili z každého rohu počas posledných dní, no tomu je teraz koniec. My teraz máme možnosť pozrieť sa na smartfóny z radu Xiaomi 12, ktoré prinášajú špičkovú výbavu i tie najnovšie mobilné procesory. Ale dosť už bolo rečí, ste zvedavý, čo všetko si pre nás čínsky gigant pripravil ako to najlepšie pre rok 2022? Pozrite sa na to spolu s nami a uvidíte, že budete prekvapený!

Xiaomi 12

Základným smartfónom, ktorý ako prvý vo vlajkovej línii oficiálne vypúšťa označenie Mi, je Xiaomi 12. Ide o prvý model spoločnosti so 4nm procesorom Snadpragon 8 Gen 1 od spoločnosti Qualcomm. Tu však prémiovosť modelu nekončí a prvé na čo sa pozrieme je displej. V tomto prípade sa pozeráme na 6,28″ OLED displej s podporou 120 Hz obnovovacej frekvencie. A ako nám Xiaomi sľúbilo riadneho nástupcu populárneho kompaktného Mi 6 z roku 2017, konečne sme sa ho dočkali!Xiaomi 12_displej_2Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi však v prípade vlajkového Xiaomi 12 prekonáva samého seba a prináša nám smartfón s 67 W nabíjaním pre batériu s kapacitou 4500 mAh. K dispozícii však bude i 50 W bezdrôtové nabíjanie či 10 W reverzné nabíjanie. Xiaomi 12 tak bude naozaj skvelý smartfón s ohľadom na výdrž a nabíjanie. Nemôžeme však opomenúť ani doplnky akými sú stereo reproduktory vytvorené v spolupráci so spoločnosťou Harman Kardon rovnako, ako tomu bolo u predchádzajúcej generácie modelov v podobe Mi 11. Prítomná bude i funkcia Dolby Vision a Dolby Atmos.

Xiaomi 12_technology Dolby Atoms
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Výrazným prvkom smartfónu je i kamera. Ako všetci dobre vieme, spoločnosť Xiaomi sa so svojimi vlajkovými smartfónmi posúva ďalej i v oblasti kamery. Z vylepšení sa tešíme každý rok a inak tomu nie je ani teraz. Čínsky gigant do svojho vlajkového Xiaomi 12 nasadil 50mpx hlavný snímač kamery od spoločnosti Sony a nazmar neprídu ani zvyšné dva snímače. Hlavný snímač totiž dopĺňa 13 mpx ultraširoký a 5 mpx telefoto makro snímač. V prípade selfie kamery sa môžeme tešiť na 32 mpx selfie snímky. Model Xiaomi 12 je postavený na systéme Android 12 s nadstavbou MIUI 12.5, pričom aktualizácia systému na MIUI 13 by mala prebehnúť v januári. A keď sa pozrieme na dizajn smartfónu, pripomína nám niečo medzi modelom Mi 10T a Xiaomi CIVI. Elegancia tomuto smartfónu rozhodne nechýba.

Xiaomi 12
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 12X

Druhým modelom zo série je Xiaomi 12X. Ide o „odľahčenú“ verziu Xiaomi 12, keďže nasádza stále vlajkový, no menej výkonný čipset. Rozprávame sa konkrétne o čipsete Snapdragon 870, ktorý je zlatou strednou cestou pre udržanie si nižšej ceny. Model Xiaomi 12X je rovnako skvelým smartfónom ako hlavný vlajkový model a rovnako prináša špecifikácie ako 6,28″ OLED displej, 4500mAh batéria či 67W nabíjanie. Jedinými zmenami v tomto smartfóne tak bude naozaj len čipset a cena smartfónu. Smartfón opäť prichádza s Androidom 12 a nadstavbou MIUI 12.5. Na konkrétne ceny predstavených zariadení sa však pozrieme o niečo neskôr. Podľa všetkých informácií však tento model ostane len v Číne a za hranice sa nedostane.

Xiaomi 12 Pro

Do tretice všetko dobré a tretím modelom zo zostavy vlajkových smartfónov je Xiaomi 12 Pro. Pro verzia základného modelu opäť prináša vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý je znakom revolúcie medzi smartfónmi. Spoločnosť Qualcomm sa v prípade tohto čipsetu naozaj prekonala a opäť nám raz priniesla niečo, na čo môže byť pyšná. Tu však pýcha modelu Xiaomi 12 Pro nekončí.

Xiaomi 12_procesor_Snapdragon 8 Gen 1
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Spoločnosť Xiaomi môže byť pyšná i na displej, ktorý model Xiaomi 12 Pro získal. Ide o 6,73″ Samsung E5 AMOLED LTPO 2.0 displej schopný meniť obnovovaciu frekvenciu medzi 1 Hz a 120 Hz. Pro verzia smartfónu však už nie je taká kompaktná, ako predchádzajúce dva modely. Pozrieme sa i na nabíjanie, ktoré je v prípade modelu Xiaomi 12 Pro tiež skvelé. Klasické káblové nabíjanie model umožňuje s výkonom 120 W, čo je pre 4600 mAh batériu skvelé. Nezabudnime ani na 50 W bezdrôtové a 10 W reverzné nabíjanie.

Nakoniec sa pozrieme na kameru, ktorá prináša niečo, čo môžu tomuto modelu ostatné závidieť. Hlavný snímač má 50 mpx a ide o snímač od spoločnosti Sony. Nechýbajú ani doplnkové snímače, ktorými je v tomto prípade ďalší 50 mpx telefoto a 50 mpx ultraširoký snímač. Selfie snímky budeme môcť zhotovovať vďaka 32 mpx snímaču. Medzi ďalšie skvelé doplnky tohto smartfónu však patria i duálne reproduktory vytvorené v spolupráci s Harman Kardon či optický snímač odtlačkov prstov pod displejom. Xiaomi 12 Pro príde v niekoľkých farebných prevedeniach, medzi ktorými nebude chýbať sklenené i kožené prevedenie. Model prichádza rovnako s Androidom 12 a nadstavbou MIUI 12.5.

Xiaomi 12
Zdroj: Xiaomi

Ceny zariadení

Nakoniec sa pozrieme i na samotné ceny týchto zariadení, ktoré spoločnosť zatiaľ predstavila len pre Čínu. Očakávame, že globálne predstavenie smartfónov prebehne už o niekoľko týždňov, konkrétne vo februári či marci. Dosť už však bolo rečí, takto vyzerajú ceny smartfónov.

Xiaomi 12 vo verzii 8/128: 555€

Xiaomi 12 Pro vo verzii 8/128: 693€

Čo poviete na výbavu týchto modelov, ako sa vám páči? Brúsite si zuby na niektorý z týchto modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre