Toto sú modely Poco X5 5G a Poco X5 Pro 5G! Atraktívna výbava za dostupnú cenu

Dcérska značka Xiaomi práve predstavila modelový rad Poco X5. Séria pozostáva z dvojice atraktívnych modelov s lákavou cenou.

Poco X5 5G
Zdroj: Poco

Spoločnosť Xiaomi sa medzi fanúšikmi stala populárnou pre svoje dostupné zariadenia s výbavou, akú by sme u konkurencie určite nečakali. A aj keď vlajkové lode už dnes nestoja 500€, tak si výrobca stále drží svoju reputáciu pri svojich dcérskych značkách. Najmladšou značkou spoločnosti, ktorá vyrába smartfóny, je Poco. A práve táto dcérska značka sa drží hesla „všetko, čo potrebujete, nič, čo nepotrebujete“, čo dokazuje aj pri nových zariadeniach strednej až vyššej strednej triedy. Len pred malou chvíľkou sme totiž mohli byť svedkami predstavenia modelovej série Poco X5, ktorá sa pýši hneď dvoma atraktívnymi modelmi. A čo nám tieto zariadenia ponúknu? Na to sa môžete pozrieť spolu s nami.

Poco X5 5G zaujme dlhou výdržou aj nízkou cenou

Spoločnosť Poco nám tento rok priniesla skutočne zaujímavé modely, ktoré začínajú menej vybaveným Poco X5 5G. Tento model je síce odľahčený, no napriek tomu ponúka skutočne lákavú výbavu. Novinku poháňa čipset Snapdragon 695, ktorý mu zaručuje dostatočný výkon na akékoľvek úkony. K výkonu a lepšiemu chodu zariadenia pomáha aj pamäť RAM vo výške až 8GB pri najvyššej konfigurácii. Interné úložisko si taktiež môžete vybrať aj vo verzii 256GB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Poco X5 5G
Zdroj: Poco

Používateľov poteší aj 6.67″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Model je teda určený pre používateľov, ktorí preferujú hranie hier či sledovanie videí, no fanúšikov mobilnej fotografie úplne nepoteší. Hlavný snímač kamery má len 48mpx, pričom ho dopĺňa 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Prednosťou zariadenia je ale batéria. Výrobca prisľúbil, že Poco X5 5G dokáže vydržať až 21 hodín sledovania videí na YouTube. V prípade scrollovania sociálnych sietí môžeme rátať s 12-hodinovou výdržou. Model teda ponúka veľkú 5000mAh batériu a podporuje 33W nabíjanie.

Poco X5 5G
Zdroj: Poco

Ak by vás model oslovil, jeho oficiálny predaj na Slovensku sa začína 7.2.2023. K dispozícii bude v čierne, modrej a zelenej farbe a získa aj lákavú cenovku. Poco X5 5G si totiž budeme môcť kúpiť už za 269€ pri pamäťovej konfigurácii 6+128GB.

Snapdragon 778G v Pro verzii

Výkon je niečo, čo bude u Poco X5 Pro 5G ako u lepšie vybaveného modelu dominovať. Vďaka čipsetu Snapdragon 778G, ktorý je známy svojou úsporou energie aj skvelou optimalizáciou výkonu, tak dokáže zvládnuť aj náročnejšie hry. Vo vyššej strednej triede ide skutočne o to najlepšie, čo si mohlo Poco pre svoj model zvoliť. Ale nielen výkon, aj displej je v tomto prípade prémiový. Poco X5 Pro 5G prichádza s 6.67″ Flow AMOLED displejom, ktorý podporuje 120Hz obnovovaciu frekvenciu aj Dolby Vision.

Poco X5 Pro 5G
Zdroj: Poco

V porovnaní so základným modelom sa tu môžeme stretnúť s kamerou, z ktorej získame lepšie snímky. Hlavný 108mpx snímač kamery zaistí, že snímky budú vyzerať obstojne aj pri horších svetelných podmienkach. Tento snímač dopĺňa aj 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač rovnako, ako je tomu u Poco X5 5G. Aj v prípade Pro verzie sa stretneme s 5000mAh batériou, ktorá by podľa výrobcu mala vydržať až 5.5 hodiny natáčania videa v 4K kvalite. Nabíjanie je v prípade Poco X5 Pro 5G pri 67W, pričom 30% batérie by sme mali vedieť nabiť už za 7 minút.

Poco X5 Pro 5G
Zdroj: Poco

Tak ako pri základnom zariadení, predaj modelu sa začína 7.2.2023. K dispozícii bude vo farbách čierna, modrá a nechýba ani typický Poco Yellow farba. Cena modelu sa bude začínať na úrovni 379€ pre verziu s 8GB RAM a 256GB interného úložiska.

Ktorý model z dvojice vás oslovil viac? Poco X5 5G s dlhou výdržou alebo výkonná Pro verzia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre