Xiaomi pravdepodobne upustí pri vlajkovej lodi Redmi od skeneru odtlačkov prstov v displeji. Škoda

Redmi
Zdroj: Gizmochina.com

Na dnešný deň fanúšikovia spoločnosti Xiaomi nebudú spomínať s radosťou. Dôvodom je chystaná vlajková loď dcérskej spoločnosti Redmi, ktorá má byť poháňaná procesorom Qualcomm Snapdragon  855.

Jedna zo žiadaných vlastností pravdepodobne nebude dostupná

Mnohí, vrátane nás, verili, že vlajková loď spoločnosti Redmi dostane do vienka skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji. Vyzerá to však tak, že majitelia tohto zariadenia budú o túto vlastnosť pravdepodobne ochudobnený.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Lu Weibing, CEO spoločnosti Xiaomi na sociálnej sieti odpovedal na niekoľko otázok fanúšikov spoločnosti. Jedná z nich sa týkala aj skenera odtlačkov prstov v displeji. Lu na otázku odpovedal nie podľa predstáv mnohých z nás. Na skener odtlačkov prstov sa vyjadril, že sa jedná o veľmi drahý senzor. Nepriamo tak naznačil absenciu tohto skenera, zariadenie má totiž patriť medzi cenovo najdostupnejšie smartfóny s prémiovým hardwarom.

Skener odtlackov prstov v displeji Redmi
Zdroj: Weibo

Len pre zaujímavosť, skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji stojí približne 150 Yuanov, čo je po prepočte niečo málo nad 20€. V porovnaní s klasickým skenerom odtlačkov prstov sa však jedná o výrazne vyšší náklad, ten stojí totiž približne 1,5€.

Pevne veríme, že spoločnosť Xiaomi toto rozhodnutie ešte zváži. Mnohí z nás by si určite za takúto vlastnosť rado priplatilo.

Zdroj: bayometric.com, my.drivers.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre