SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pracuje na 4 nových smartfónoch so 108 Mpx zadným fotoaparátom

Čínsky technologický gigant plánuje rozšíriť svoje portfólio o ďalšie smartfóny s úchvatným fotoaparátom

Spoločnosť Xiaomi plánuje v najbližších mesiacoch predstaviť hneď štvoricu nových smartfónov, ktoré budú vybavené 108 Mpx hlavným snímačom zadného fotoaparátu. Nové smartfóny, na ktoré upozornil zahraničný portál XDA Developers, majú byť predstavené priamo pod značkou Xiaomi, ale aj pod sesterskou značkou Redmi.

Pracuje sa na 4 rôznych smartfónoch

Podľa portálu XDA Developers pracuje spoločnosť Xiaomi až na 4 rôznych smartfónoch, ktorými zrejme najväčšou pýchou bude snímač fotoaparátu ISOCELL Bright HMX od spoločnosti Samsung. Prvé zmienky o pripravovaných smartfónoch boli objavené v aplikácii Mi Gallery, v ktorej sa nachádza informácia o nových podporovaných zariadeniach s kódovými označeniami „Tucana“, „Draco“, „Umi“, „Cmi“. O pripravovaných smartfónoch však zatiaľ iné informácie nemáme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Väčšie rozlíšenie neznamená väčšiu kvalitu

Pomerne nový snímač z výrobne Samsungu však úplne nezaručuje bezkonkurenčnú kvalitu. Rozlíšenie 108 Mpx síce vyzerá pekne, no v praxi budú výsledné fotografie viac menej rovnako kvalitné, ako smartfóny s výrazne nižším rozlíšením fotoaparátu. Samotná detailná kvalita fotiek je totižto limitovaná veľkosťou jedného pixelu na snímači, ktorá je v tomto prípade na úrovni 0,8 μm, podobne, ako u väčšiny konkurenčných snímačov. Samozrejme, fotografie vytvorené takýmto smartfónom budú určite patriť medzi najlepšie a najkrajšie, no môžme hovoriť o čiastočnom marketingovom ťahu, ktorý už z technického hľadiska nemá príliš obrovský zmysel.

Zaujala ti novinky zo sveta spoločnosti Xiaomi? Všetky dôležité udalosti, detaily a novinky nájdeš vždy na našom webe!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close