SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Xiaomi posúva technológiu bezdrôtového nabíjania na novú úroveň

Spoločnosť Xiaomi predstavila prvú bezdrôtovú nabíjačku s výkonom až 40 W, ktorá konečne konkuruje bežným káblovým nabíjačkám

Čínska technologická spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými hodinami zverejnila video zobrazujúce novú technológiu bezdrôtového nabíjania s výkonom až 40 W. Vďaka tejto pokročilej technológii je možné nabiť smartfón s kapacitou batérie až 4 000 mAh za naozaj skvelých 40 minút. Neveríte? Video priložené nižšie vás určite presvedčí, že sa to naozaj dá.

Rýchle nabíjanie nie je vo svete smartfónov žiadnou novinkou. Výrobcovia už niekoľko rokov implementujú rýchle nabíjanie na úrovni od 15 W do aktuálneho maxima – 65 W. V porovnaní s bezdrôtovým rýchlym nabíjaním je však káblové rýchle nabíjanie niekoľkonásobne efektívnejšie. Bezdrôtové nabíjačky totižto momentálne slúžia zväčša na dlhšie nabíjanie, čiže napríklad počas spánku. Najnovší technologický „úspech“ spoločnosti Xiaomi však otvára dvere do úplne nových vôd, čo by mohlo v budúcnosti znamenať ďalší krok ku „bezkonektorovým“ smartfónom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Xiaomi nie je prvým výrobcom na svete, ktorý prišiel s myšlienkou ultrarýchleho bezdrôtového nabíjania. Len nedávno podobný koncept predstavila aj spoločnosť vivo, ktorá do koncepčného zariadenia APEX 2020 „vložila“ až 60 W bezdrôtové nabíjanie. Narozdiel od spoločnosti Xiaomi však výrobca vivo žiadne reálne video neposkytol, takže prvenstvo môžme momentálne darovať spoločnosti Xiaomi. Veľký otáznik však stále visí nad reálnym využitím tejto technológie, keďže zatiaľ nie je jasné, či spoločnosť Xiaomi predvádza iba technológiu budúcnosti, alebo sa jej implementácie v praxi dočkáme v najbližších mesiacoch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close