Xiaomi plánuje navýšiť financie smerujúce do vývoja a výskumu. Takúto mastnú sumu investuje v tomto roku!

Xiaomi plánuje v roku 2021 skokovo navýšiť investície do vývoja a výskumu. Konkrétne hovoríme o investíciách na úrovni cez 2-miliardy $.

Mi_11_first_shot
Zdroj: Xiaomi

Vývoj nových funkcií a technológií nie je lacnou záležitosťou, ale z dlhodobého hľadiska ide bezpochyby o dobre investované prostriedky, ak sú využité efektívne. Potvrdzujú to aj slová jedného zo zakladateľov spoločnosti Xiaomi, Lei Jun-a, ktorý prezradil, že v roku 2020 investovali do vývoja a výskumu 10 miliárd CNY, čo je po prepočte približne 1,5 miliardy $.

Xiaomi zvýši investície do vývoja a výskumu

Posledné týždne Xiaomi ukázalo viacero technológií, ktoré doposiaľ neboli dostupnými. Ide napríklad o Mi Air Charge, či nový koncept smartfónu s obtečeným displejom okolo hrán zariadenia. Vývoj týchto technológií však nie je lacným špásom. Jun prezradil, že v priebehu roka 2021 plánuje zvýšiť objem investovaných prostriedkov do vývoja a výskumu, aby mohli aj naďalej prinášať inovatívne technológie pre všetkých. Konkrétne uviedol, že v tomto roku investujú o 30 až 40% viac finančných  prostriedkov v porovnaní s predošlým rokom. Inými slovami, investície by mali byť vyššími približne o 3 až 4 miliardy CNY.  Na tému upozorňuje ithome.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem iného Jun prezradil, že spoločnosť sa sústredí aj na nábor nových inžinierov. Očakáva sa, že Xiaomi by mohlo dať prácu približne ďalším 5-tisícom ľuďom.

Ďalej generálny riaditeľ spoločnosti prezradil, že aktívne pracujú aj na smartfóne Xiaomi z produktovej rady Mi Mix. Bližšie informácie však ohľadne zariadenia neprezradil s výnimkou toho, že zariadenie by malo byť predstavené ešte v tomto roku po boku pripravovaného tabletu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre