Xiaomi oznamuje, že od 1. júla pozastavuje aktualizácie pre BETA verzie nadstavby MIUI

Xiaomi pozastavuje aktualizacie pre MIUI BETA program
Zdroj: VoSveteIT.sk

Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom svojho fóra Mi.com oznámila, že od prvého júla pozastavuje aktualizácie pre BETA verzie nadstavby MIUI na všetkých zariadeniach zapojených v testovacích programoch nadstavby.

Spoločnosť Xiaomi vysvetľuje, že BETA program je určený pre skalných fanúšikov spoločnosti, ktorí chcú testovať nové funkcionality, ešte predtým ako sú uvoľnené pre širokú verejnosť. Program má primárne slúžiť na to, aby používatelia dávali spätnú väzbu spoločnosti s cieľom, aby Xiaomi „lepšie pochopilo“ vo všeobecnosti operačný systém Android.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť ďalej vysvetľuje, že rozširovaním produktového portfólia, začína stále viac a viac používateľov využívať BETA verziu nadstavby na dennej báze vo svojich hlavných zariadeniach namiesto stabilnej verzie nadstavby. To má dôsledky na viacerých „frontoch“. Jedná vec je, že používatelia tak prichádzajú o plnohodnotný zážitok z používania smartfónu, a druhá, že vývojári tak musia reagovať na časté aktualizácie vzhľadom na množstvo narastajúceho počtu BETA testerov. Účelom BETA programu je totiž to, aby používatelia dávali spätnú väzbu, ktorú väčšina testerov neposkytuje. Inými slovami, testové verzie MIUI musia byť neustále aktualizované vzhľadom na narastajúci počet používateľov (aby používatelia nedochádzali o zážitok používania smartfónu), čoho dôsledkom Xiaomi vydáva vo zvýšenej miere aktualizácie, čo má negatívny dopad na vývojárov.

„MIUI Beta nie je primárny spôsob, ako zažiť nové funkcie, ale prostriedok na testovanie softvéru a poskytovanie návrhov skúsenými používateľmi. Vzhľadom k tomu, že skúsenosť MIUI dozrela, potreba stability sa stáva čoraz dôležitejšou. Náš tím inžinierov sa rozhodol prestať uvoľňovať globálnu verziu MIUI Beta pre všetky zariadenia od 1. júla 2019….“.

Xiaomi používateľov však uisťuje, že bude aj naďalej komunikovať a diskutovať nové funkcionality rozhrania prostredníctvom viacerých platforiem.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre