Xiaomi oficiálne predstavuje zariadenia Redmi K30 a K30 5G. Tie ceny sú až šialene nízke!

Xiaomi predstavilo smartfóny Redmi K30 a Redmi K30 5G. Špecifikáciami a cenou sa budú radiť medzi najatraktívnejšie smartfóny na trhu.

Xiaomi Redmi K30 je predstaveny
Zdroj: Weibo (Redmi)

Spoločnosť Xiaomi, tak ako iniciovala, tak dnes predstavila novú produktovú radu smartfónov Redmi K30. Hneď v úvode musíme povedať, že spoločnosť predstavila smartfóny, ktoré pri pohľade na cenu, parametrovo patria do úplne inej kategórie.

Redmi K30 5G: Aktuálne najlacnejší 5G smartfón na trhu

Začnime so zariadením K30 5G. Smartfón ponúka predný 6,67“ IPS LCD displej s rozlíšením 2400 x 1080 bodov. Pomer strán displeja je 20:9. Pokrytý je krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. generácie. Vo vrchnej časti zariadenia nájdeme ešte  duálnu kameru, ktorá má rozlíšenie 20-megapixelov (clona f/2.2 a veľkosť pixelu 0.8µm) + 2-megapixelový hĺbkový snímač (s veľkosťou pixelu 1.75µm). Táto kombinácia kamier je schopná snímať zábery s rozlíšením do 1080p pri 30fps.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi K30 5G displej
Zdroj: Weibo (Redmi)

Hlavným lákadlom však nie je kamera smartfónu, ale samotný displej. Ten totiž podporuje zobrazovaciu frekvenciu až do 120Hz. Používateľ si samozrejme bude môcť túto hodnotu následne prispôsobiť podľa svojich preferencií (pozn. redakcie: nižšia zobrazovacia frekvencia pozitívne vplýva na výdrž batérie).

Pri pohľade na špecifikácie zariadenie, smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 765G, ktorý sľubuje o 10% lepší výkon v porovnaní s procesorom Snapdragon 730G. K lepšiemu výsledku mu zároveň dopomáha grafický čip Adreno 620, 8GB RAM pamäť typu LPDDR4x v kombinácii s úložným priestorom do 256GB typu UFS 2.1. Spoločnosť zároveň potvrdila, že smartfón bude dodávaný spolu s Androidom 10 v kombinácii s nadstavbou MIUI 11. Okrem toho, zariadenie podporuje aj populárny režim Mi Turbo 2.0, ktorý optimalizuje výkon smartfónu počas hrania náročných hier. Aby sme nezabudli, samozrejmosťou je aj podpora 5G technológie. Okrem toho, zariadenie podporuje WiFi štandard 2,4GHz a 5GHz.

Xiaomi Redmi 305G procesor
Zdroj: Weibo (Redmi)

Prejdime však ku zadnej kamere. Tam, na rozdiel od svojho predchodcu došlo k viacerým zmenám. Odhliadnuc od nového, dovolíme sa povedať aj atraktívnejšieho dizajnu, tak došlo hlavne k obmene hlavného snímaču. Ten totiž disponuje rozlíšením  64-megapixelov. Jedná sa o snímač Sony IMX 686 Exmor RS CMOS  (clona f/1,89 , ktorého veľkosť je 1/1.7″ a veľkosť pixelu 0.80 µm), ktorý je doplnený ďalšími 3 kamerami, konkrétne 8-megapixelovým ultra širokouhlým snímačom (s pozorovacím uhlom do 120°, s veľkosťou pixelov 1,12 µm, clonou f / 2,2), 2-megapixelovým hĺbkovým snímačom (s clonou f/2.4,  veľkosťou snímača 1/5″, veľkosť pixelu 1.75µm)  a 5-megapixelovým super-makro objektívom (s clonou f / 2,4). Kamera by mala byť schopná natáčať videá do 4K rozlíšenia pri 30fps

Redmi K30 5G hlavny snimac Sony IMX 686
Zdroj: Weibo (Redmi)

V rámci ďalších špecifikácií Xiaomi vybavilo smartfón duálnou GPS,  ktorá si rozumie s navigačnými systémami ako GPS, A-GPS, BDS, GLONASS a GALILEO. Smartfón je zároveň poháňaný vysokokapacitnou batériou s objemom „šťavy“ až 4 500mAh, ktorú môžete dobiť pomocou technológie rýchleho nabíjania až do 30W. Zariadenie sa ďalej chváli vodným chladením, vďaka ktorému dokážete zariadenie ochladiť až o 7 Celzia stupňov, oproti štandardným zariadeniam. Mnohých však pri pohľade na špecifikácie zaradenie, možno sklame absencia technológie odomykania smartfónu pomocou skenera odtlačkov prstov implementovaného v displeji zariadenia. Ten sa totiž nachádza v bočnom rámiku. Zariadenie je ďalej vybavené 3,5 konektorom pre slúchadlá a podporou technológie Hi -Red Audio.

Redmi K30 Hi Res Audio
Zdroj: Weibo (Redmi)

Redmi K30 4G

Redmi K30 4G verzia zariadenia je lacnejšou alternatívou voči 5G verzii, ktorá ponúka procesor Snapdragon 730G. Okrem toho, smartfón podporuje rýchle nabíjanie len do 27W, a v prípade zadnej kamery nenájdeme 5-megapixelový super-makro objektív, ale len 2-megapixelový.

Xiaomi K30 5G kamera
Zdroj: Weibo (Redmi)

Prejdime však k cene, v prípade 4G varianty sa smartfón  bude predávať od 227USD po 312USD. V prípade 5G verzie smartfónu, používateľ zaplatí od 284USD po 412USD, v závislosti od konfigurácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre