SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi neplánuje spraviť z MIUI nezávislý operačný systém od Androidu. Pozrite sa, čo ešte prezradili vývojári nadstavby o vývoji MIUI

Adam Jiang a Boqing Yang, vývojári nadstavby lemujúcej Xiaomi a Redmi smartfóny, prezradili viacero informácií okolo vývoja MIUI

Xiaomi prostredníctvom svojho oficiálneho blogu zverejnilo jeden z ďalších rozhovorov zo série „Engineer Face to Face Round“, kde vyspovedali inžinierov pracujúcich na nadstavbe MIUI, Adama Jianga a Boqinga Yanga.

Čo všetko prezradili inžinieri Xiaomi o vývoji MIUI?

Jedna z častých otázok fanúšikov spoločnosti je, či potrebujeme čínsku a globálnu verziu nadstavby. Inžinieri MIUI odpovedajú, že áno, a zároveň dodávajú aj prečo. Za vývojom rôznych verzií MIUI nadstavby stoja lokálne podmienky zámorských trhov. V praxi to znamená, že v západných krajinách sú predinštalovanými napríklad Mobilné služby Google, teda samotný vyhľadávač, Google Music, YouTube a podobne. Ide o veľmi populárne služby medzi používateľmi. V Číne však nepatria medzi žiadané. Inými slovami, zaberali by príliš veľa úložného priestoru. Rovnako to platí aj opačne. Inžinieri ďalej dodávajú, že jedným z ďalších dôvodov je lokálna legislatívna, ktorá vyžaduje prispôsobenie softwaru, aby zodpovedal zákonom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo Xiaomi nemá pevnú politiku aktualizácií systému?

Mnohokrát sme vám priniesli informácie o očakávaných softwarových aktualizáciách pre mobilné zariadenia pričom veľakrát sme upozorňovali na to, že Xiaomi nemá oficiálnu politiku, a preto je potrebné brať zoznamy zariadení s rezervou. Yang vysvetľuje, že štandardom je 3-ročná softwarová podpora, ktorá by mala obsahovať približne 12 aktualizácií. Oficiálnu politiku však nemajú, dôvodom sú neočakávane a nepredvídateľné faktory, s ktorými sa stretávajú pri vývoji.

MIUI 12 dostupnost aktualizacie (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Prečo používatelia telefónov zo strednej triedy nemajú niektoré funkcie?

Super pozadia sú jednou z funkcií, ktorá oslovila mnohých používateľom, bohužiaľ je však dostupnou len v prípade zariadení z vyššej cenovej kategórii, hoci ju je možné rôznymi spôsobmi dostať aj do menej výkonných smartfónov. Inžinieri vysvetľujú, že na to, aby funkcia fungovala plnohodnotne, tak je potrebný veľký výkon. V inom prípade sa používatelia môžu stretávať napríklad s trhaním. Okrem iného ide o funkciu, ktorá bola primárne navrhovaná pre OLED displeje.

MIUI 12 dynamicke tapety
Zdroj: Vosveteit.sk

Vývojári mimochodom ďalej dodali, že uvažujú o funkcii, ktorá by umožňovala používateľom vytvoriť si vlastné Super tapety.

„Uvažujeme o tom. Rovnako ako pri témach, by mohli dizajnéri vytvárať vlastné animácie odomknutia.“

Plánuje Xiaomi z MIUI spraviť nezávislý operačný systém?

Jednou z otázok, ktorá nepriamo súvisí so sankciami voči spoločnosti Huawei, sa dotýkala aj prípadného vývoja vlastného operačného systému. Yang spolu s Jiang prezrádzajú, že vývoj vlastného operačného systému nie je aktuálne témou dňa.

„Nemáme to v súčasnosti v pláne“

Vývojári ďalej prezradili, že Xiaomi plánuje o teoretickej možnosti sprístupnenia prispôsobenia si MIUI pre vývojárov. Inými slovami, že by vývojári mohli zasahovať do kódu. Druhým dychom však dodávaju, že tento krok budú zvažovať neskôr v budúcnosti.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close