Xiaomi Mi 10 pravdepodobne dostane rovnaký hlavný snímač ako Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 by podľa všetkého mal disponovať rovnakým hlavným snímačom ako jeho Pro verzia. Tešiť sa tak môžeme na 108-megapixelový snímač.

Xiaomi Mi 10_render
Zdroj: Ben Geksin, Vosveteit.sk

Počas Snapdragon Tech Summit, ktorý sa konal ešte v priebehu minulého roka, spoločnosť Xiaomi potvrdila, že nadchádzajúca vlajková loď Mi 10 bude predstavená v prvom kvartáli tohto roka, a zároveň, že bude vybavená najnovším procesorom Snapdragon 865. Tiež je známa informácia, že spolu so zariadením Mi 10 má byť predstavená aj jeho Pro verzia. Ďalšie informácie ďalej odhalili aj podporu rýchleho nabíjania, a to až do 66W v prípade Pro verzie smartfónu, o ktorom sa zároveň objavili správy, že bude disponovať hlavným 108-megapixelovým snímačom.

Odhliadnuc od rôznych udávaných hodnôt v podobe veľkosti RAM, prípadne podpory rýchleho nabíjania, doterajšie správy hovorili, že hlavný rozdiel medzi zariadeniami bude v podobe už spomínanej kamery. Najnovšie informácie, na ktoré poukazuje portál xda-developers.com však hovoria úplne niečo iné. Vývojári z tohto portálu sa dostali k časti zdrojového kódu operačného systému, v ktorých našli kódové označenia zariadení „Umi“ a „Cmi“, ktoré ich viedli v kombinácii s informáciami zistených z aplikácie Mi Gallery k presvedčeniu, že Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro ponúknu rovnaký 108-megapixelový hlavný snímač. Zároveň informácie, ku ktorým sa im podarilo dostať hovoria o tom, že obe zariadenia používajú procesor z produktovej línie Snapdragon 865 a nadstavbou MIUI 11 v kombinácii s najnovším Androidom 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všetko nasvedčuje tomu, že Mi 10 dostane 108-megapixelový snímač

Spoločnosť Xiaomi bola prvou, ktorá predstavila smartfón so 108-megapixelovým hlavným snímačom, ktorý nájdeme v zariadení Mi CC9 Pro (pozn. redakcie: resp. v smartfóne Mi Note 10). Ešte pred jeho uvedením však, boli už známe informácie, že spoločnosť Xiaomi pracovala na štyroch zariadeniach so 108-megapixelovým hlavným snímačom. Tieto zariadenia boli označené kódovými menami Tucana, Draco, Umi a Cmi, a boli zaznamenané v aktualizácii aplikácie Galéria v nastavbe MIUI, ktorá zaviedla podporu pre 108-megapixelové fotoaparáty. Z týchto 4 zariadení boli už predstavené 2, Tuscana – Mi Note 10 a Draco – koncept zariadenia Mi Mix Alpha. Inými slovami, zostali tam už len 2 zariadenia, od ktorých sa vie, že by mali byť smartfónmi Mi 10 a Mi 10 Pro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre