5 nových Android aplikácií, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Pozrite si týchto nových 5 Android aplikácií z obchodu Google Play, ktoré svojimi vlastnosťami vyčnievajú nad ostatnými.

Google Play (1)
Zdroj: Vosveteit.sk, flickr.com (Inteaux)

Nový týždeň sa pomaly, ale isto rozbieha a my Vám spolu s jeho začiatkom prinášame zoznam vybraných 5 nových aplikácií alebo aplikácií, ktoré prebehli významnou aktualizáciou.

AppNotifier

Možno ste nepostrehli, ale v druhej polovici januára obehla internet informácia, ktorá hovorili o tom, že obchod Google Play vypol aktívne upozornenia týkajúce sa aktualizácií jednotlivých aplikácií a hier, ktoré máte nahrané v smartfóne. Všetky aktualizácie aplikácií a hier prebiehajú po novom na „pozadí“ bez toho, aby bol o tom používateľ  informovaný, s výnimkou prípadu, ak v danom momentne pozerá na notifikačnú lištu. Nie každému je táto zmena však po chuti, a práve na tento problém reaguje aplikácia AppNotifier, ktorá prináša pôvodnú informačnú funkciu obchodu do pôvodného stavu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
AppNotifier
AppNotifier
Developer: Braden Farmer
Price: Free

Malwarebytes Call Protection

Jednou z ďalších „staro-nových“ aplikácií je Malwarebytes Call Protection. Ide o aplikáciu, ktorá je ešte v skorom vývoji, ale jedna z posledných aktualizácií ju posunula míľovými krokmi dopredu, vďaka čomu je využiteľnou aj v našich končinách. Vo svojej podstate ide o jednoduchú aplikáciu, ktorej cieľom je blokovanie  scam hovorov a SMS správam (pozn. redakcie: scamom sa označujú napríklad podvodné hovory a SMS správy, ktoré sa snažia od používateľov získať citlivé údaje, napríklad informácie o kreditných kartách). Ak sa teda často stretávate napríklad s hovormi zo Saudskej Arábia či podobných krajín, tak táto aplikácia môže byť odpoveďou Váš problém.

Malwarebytes Call Protection
Malwarebytes Call Protection
Developer: Malwarebytes
Price: To be announced

Audio Manager Lite

Audio Manager Lite je aplikáciou, ktorá ponúka šikovný nástroj, ako si manažovať zvuky v smartfóne. Okrem klasických nastavení v  podobe úpravy zvuku, aplikácia ponúka aj pokročilejší manažment, napríklad možnosť nastavenie časovaču, kedy nebudete rušeným. Tých funkcií je samozrejme viac, a komu by sa málilo, tak si môže dokúpiť prémiovú verziu aplikácie, ktorá je o čosi bohatšia na funkcie.

Audio Manager Lite
Audio Manager Lite
Developer: Tuogol.inc
Price: Free

ProtonVPN

ProtonVPN je známou aplikáciou, ktorú netreba nikomu zvlášť predstavovať. Jej najnovšia verzia prináša však viacero noviniek, jednou z nich je napríklad podpora nového štandardu OpenVPN. Okrem toho, aplikácia prešla aj viacerými dizajnovými zmenami. Avšak, autori aplikácie používateľov lákajú hlavne na súkromie. Hovoria o sebe, že sú jednou z mála aplikácií, ktoré neštudujú históriu prehliadača, neposielajú údaje o používateľoch tretím stranám a neobmedzujú objem prenesených dát. Na druhej strane treba povedať, že ProtonVPN ponúka aj platenú verziu aplikácie, ktorú však môžete bezodplatne vyskúšať na 7 dní zadarmo. Rozdiel medzi aplikáciami je hlavne v množstve dostupných VPN sietí.

Proton VPN: Sicheres VPN
Proton VPN: Sicheres VPN
Developer: Proton AG
Price: Free

Activity Bubbles

Activity Bubbles je poslednou novou aplikáciou, ktorú by sme Vám radi dali do pozornosti. Za aplikáciou stojí spoločnosť Google a vo svojej podstate ide o aplikáciu, ktorá pri každom odomknutí „zhodí“ jednu bublinku na displej. Cieľom tejto aplikácie je poukázať na to, ako častokrát denne chytáme do ruky smartfón. Google verí, že týmto spôsobom je možné aspoň čiastočne odnaučiť ľudí od nadmerného používania telefónu.

Natrafili ste aj Vy v priebehu posledných dní na zaujímavé aplikácie? Ak áno, tak nám ich dajte nižšie určite vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre