Xiaomi 12S Pro sa objavuje aj so svojimi špecifikáciami: Tento model zamáva predajmi aj na globálnom trhu!

Xiaomi 12S Pro by mohol prísť na náš trh v dvoch verziách. Siahnuť by tak mal po čipsete od Qualcommu, no nepohrdne ani MediaTekom.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: YouTube (Geekerwan)

Už dlhšiu dobu sa šepká o tom, že čínske Xiaomi tento rok plánuje predstaviť ešte niekoľko modelov vo svojej vlajkovej sérii. Vylepšené verzie vlajkových lodí prídu aj ku nám, a to s označením Xiaomi 12S spolu aj s Pro verziou. A práve táto Pro verzia teraz prešla certifikáciou v Číne, čím potvrdzuje jednu zo svojich najhlavnejších súčastí. Dozvedzáme sa totiž, aký čipset bude tento model poháňať. Musíme však uznať, že čínske Xiaomi zrejme poteší každého fanúšika smartfónov, nakoľko by tento model mal prísť hneď v dvoch verziách. A ako nakoniec bude teda tento smartfón vyzerať? Odpoveď nám prináša portál xiaomiadictos.com.

Lákavá výbava aj prevedenie v dvoch verziách

Aj keď dnes to už nie je také výrazné, ľudia sa stále delia na dva tábory. Jeden z nich preferuje čipsety od spoločnosti Qualcomm, teda čipsety označené ako Snapdragon. Druhý tábor zasa radšej siahne po konkurenčnom MediaTeku, ktorý ponúka porovnateľný výkon, no za nižšiu cenu. V poslednej dobe sa Xiaomi rozhodlo spopularizovať aj čipsety od spoločnosti MediaTek, nakoľko nimi môže ušetriť a fanúšikom priniesť lacnejšie smartfóny. Rovnakú stratégiu sa zdá že spoločnosť zvolí aj pri týchto smartfónoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V čínskej databáze sa totiž objavil model pod označením 2207122MC. Posledné písmenko síce značí, že smartfón sa objaví primárne v Číne, no očakávame, že Xiaomi 12S Pro sa objaví aj na našom globálnom trhu. Skoršie úniky naznačovali, že práve tento smartfón má prísť s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+, teda vylepšenou verziou aktuálneho vlajkového čipsetu napríklad v modeloch Xiaomi 12 či Xiaomi 12 Pro. V databáze sa však model objavuje s čipsetom MediaTek Dimensity 9000, teda vlajkovým čipsetom od konkurenčného výrobcu. A ako informuje náš zdroj, tento smartfón by mal nakoniec prísť na trh v dvoch verziách. Nešlo by o nič nezvyčajné, nakoľko sa k tomu čínske Xiaomi už raz uchýlilo a zdalo sa, že dva modely s rozdielnymi čipsetmi priniesli úspech.

Xiaomi 12S Pro by mal prísť aj na globálny trh

Aj keď v súčasnosti zatiaľ nevieme povedať, kedy sa model reálne objaví aj na našom trhu, vieme, že by predstavenie mohlo prebehnúť približne o mesiac. Povráva sa, že kamera smartfónu by mohla pozostávať aj zo spolupráce so spoločnosťou Leica. V každom prípade pôjde o smartfón s vrcholnou výbavou, ktorá by nakoniec mohla pozostávať zo základu už predstaveného Xiaomi 12. Ak však čínsky gigant pristúpi k nasadeniu dvoch verzií čipsetov, mohli by sme sa dočkať lacnejšej aj drahšej verzie Xiaomi 12S Pro.

Xiaomi 12S Leica
Zdroj: Xiaomiui

A keďže sa predstavenie modelov blíži, nové informácie by sa na nás mali hrnúť z každej strany. Budeme si však na ne musieť počkať, keďže o Xiaomi 12S ani o jeho Pro verzii zatiaľ viac nevieme.

Brúsite si zuby na niektorý z týchto modelov? Alebo ste si radšej zvolili sériu Xiaomi 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre