SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi 12 by mal trhať predajné rekordy: Dôvodom je jeho výbava, ktorá má byť rozumnou, nie však predraženou

Xiaomi 12 má byť konečne pravým nástupcom modelu Mi 6. Spoločnosť Xiaomi má pracovať na kompaktnom smartfóne za skvelú cenu.

Predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12 je už takmer za rohom. O tom, ktoré smartfóny budú v skutočnosti predstavené stále kolujú klebety a nové informácie. A i vďaka tomu sa teraz môžeme pozrieť na únik informácie o pripravovanom základnom smartfóne z tejto série, ktorý nám prináša známy leaker Digital Chat Station. Ten je známy i tým, že sa mýli veľmi sporadicky a jeho úniky sú takmer vždy pravdivé. Prečo bude teda smartfón z dvanástej generácie Xiaomi zariadení taký výnimočný? Pozrieme sa teraz na to spoločne.

Xiaomi 12 má osloviť milovníkov „tradičných“ smartfónov

Spomeniete si ešte na legendárny Mi 6, ktorý sa doteraz radí medzi špičku spoločnosti Xiaomi? Tento model s čipsetom Snapdragon 835 je stále jedným z populárnejších smartfónov spoločnosti. I po viac ako štyroch rokoch od jeho vydania je totiž tento smartfón stále vo veľkom využívaný a niektorí jeho majitelia sa ho stále nevedia vzdať. Chýba im totiž adekvátna náhrada kompaktného zariadenia s kvalitnou kamerou či ďalšími bonusovými doplnkami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dnešné vlajkové lode totiž väčšinou stoja neskutočné peniaze a mnohým ľuďom neostáva nič iné, ako sa uspokojiť s lacnejším smartfónom alebo si vlajku vziať na splátky. Čínske Xiaomi si však toto uvedomuje a model Xiaomi 12 sa má podľa leakera niesť v duchu pôvodného Mi 6 z roku 2017. Práve vlajkový model pre rok 2022 má byť modelom, ktorý má konečne prilákať milovníkov pôvodného Mi 6. A spoločnosti sa to má podariť lákavou výbavou s cenou, ktorá nebude atakovať štvorciferné čísla.

Akú výbavu môžeme očakávať?

Dnešné vlajkové smartfóny sa len naháňajú za výkonom a funkciami, ktoré však častokrát bežný používateľ ani nevyužije. Spoločnosť sa rozhodla odstrániť svoje limity pri sérii Mi 10, no zdá sa, že pôvodným fanúšikom spoločnosti Xiaomi stále chýba adekvátny model ako náhrada za starší Mi 6. A podľa slov leakera je už model Xiaomi 12 takmer hotový a očakáva, že výbava bude lákavá pre stálych používateľov modelu Mi 6.

Tešiť sa tak môžeme na LTPO AMOLED displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, ktorý však má byť podľa posledných únikov zakrivený. Navyše by sme mohli očakávať návrat čítačiek odtlačkov prstov v displeji a zostava kamery má byť taktiež hviezdna. Čínsky gigant sa však v tomto prípade nemá hnať za megapixelmi. Dočkať sa máme rozumnej zostavy 50-megapixelových snímačov. Srdcom zariadenia má byť čipset Snapdragon 8 gen 1, ktorý sme doteraz označovali ako Snapdragon 898. Aby však Xiaomi s takýmto modelom uspelo, bude musieť byť naozaj opatrné a neprestreliť cenu. Len tak sa totiž zrejme podarí odpútať stálych používateľov staršieho Mi 6.

Myslíte si, že sa Xiaomi takýto zámer podarí? A tešíte sa na príchod nového Xiaomi 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close