Windows Mapy dostávajú ďalšiu aktualizáciu | APLIKÁCIE

Zdroj: vlastný

Windows Mapy sa dnes automaticky nachádzajú vo všetkých Windows 10 zariadeniach. No nie každý ich používa, keďže sú stále iba vo vývoji a neobsahujú také množstvo funkcií, ako konkurenčné mapy napríklad od spoločnosti Google. Napriek silnej konkurencii, Microsoft sa ich mapy snaží udržať pri živote a dosť často sa do máp dostávajú nové a nové funkcie. V posledných aktualizáciách sa do máp dostali aj prvky Fluent Designu, ktoré aplikáciu trošku oživili a priniesli veľmi zaujímavý a elegantný dizajn. Tentokrát sa Microsoft rozhodol vydať malú, ale zato veľmi užitočnú aktualizáciu.

Windows Mapy sú zatiaľ žiaľ aktualizované len pre Insiderov. Najnovšia verzia máp prichádza s označením 5.1708. V mapách sa konečne nachádzajú príchody a odchody hromadnej dopravy. Stačí jednoducho kliknúť na vyznačenú zastávku na mape, a v ľavom hornom rohu sa spolu s názvom ulice zobrazí aj číslo vozidla hromadnej dopravy, ktoré na zastávke stojí a nasledujúci odchod/príchod spolu s konečnou zastávkou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: mspoweruser.com

Ako sa dalo predpokladať, Microsoft na bratislavskú MHD asi zabudol. Po zvolení cesty verejnou dopravou Vám mapy trasu ponúknu (naozaj krkolomnú  a nezmyselnú) spolu s číslami autobusov, jednotlivo označené zastávky spolu s odchodmi budete na mapách Bratislavy hľadať márne. Aktualizácia je už teraz dostupná pre Insiderov s desktopovou aj mobilnou verziou Windowsu 10.

Windows Maps
Windows Maps
Price: Free

Zdroj: mspoweruser.com 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre