Windows 11 zrejme príde ako bezplatný upgrade Windowsu 10. Tešiť sa môžu aj používatelia starších verzií

Spoločnosť Microsoft chce zrejme pokračovať v stratégii, ktorú priniesla pri príchode operačné.ho systému Windows 10.

windows 11 nastavenie 3
Zdroj: XDA-Developers

Oficiálne predstavenie len nedávno predčasne odhaleného operačného systému Windows 11 od spoločnosti Microsoft sa už nezadržateľne blíži. I keď do samotného predstavenia zostáva už iba týždeň, stále nepoznáme úplne všetky detaily a informácie o nadchádzajúcom operačnom systéme od Microsoftu. V priebehu dnešného dňa však začali internetom kolovať ďalšie dôležité detaily týkajúce sa dostupnosti budúcej aktualizácie systému Windows.

Windows 11 opäť formou bezplatného upgradu

Nový Windows 11 by podľa informácií portálu XDA Developers mohol pokračovať v šľapajách operačného systému Windows 10 z pohľadu dostupnosti. Systém bude totižto s najväčšou pravdepodobnosťou dostupný úplne bezplatne a to nielen všetkým používateľom operačného systému Windows 10. Autorom zo spomínaného portálu sa totižto podarilo v systéme nájsť viacero produktových konfiguračných kľúčov, ktoré odkazujú na staršie verzie operačných systémov Windows.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

windows 11
Zdroj: XDA-Developers

S vysokou pravdepodobnosťou sa tak novej aktualizácie vo forme nového Windowsu 11 dočkajú aj používatelia starších verzií Windows 7 a Windows 8.1. Na zozname konfiguračných kľúčov sa však nenachádza systém Windows 8. V prípade, že takýto systém stále používate, budete si musieť svoje zariadenie bezplatne inovovať na systém Windows 8.1 a až následne na systém Windows 11. Samozrejme, stále si treba počkať či sa naozaj bezplatná dostupnosť nového Windowsu 11 potvrdí.

Inovácia z Windowsu 10 nebude taká drastická, ako pri starších verziách

Operačný systém Windows 10 je momentálne na viac ako 1,3 miliarde zariadení. Bezplatné presedlanie na nový Windows 11 tak dáva z pohľadu Microsoftu pomerne veľký zmysel. Nový operačný systém je podľa doterajších informácií viac menej iba vizuálnym balíčkom postaveným na existujúcom Windowse 10, takže pre používateľov aktuálnej verzie pôjde iba o väčšiu aktualizáciu. Z vývojárskeho hľadiska by tak bolo pre Microsoft najlepšie, aby na novú verziu OS presedlalo čo najväčšie množstvo aktívnych používateľov Windowsu 10. Čím väčší počet používateľov presedlá na novšiu verziu, tým menej problémov so staršou verziou.

V zabudnutí však nechce nechať ani používateľov starších verzií, najmä Windowsu 7, ktorý je stále veľmi populárny. Microsoft stratégiou bezplatného upgradu znižuje riziko toho, že sa z Windowsu 7 stane druhý Windows XP, ktorý spôsobuje nemalé problémy aj v posledných rokoch. Pochopiteľne, to či Microsoftu vyjde takáto stratégia aj po druhýkrát, je zatiaľ otázne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre