AdDuplex: Windows 10 Mobile rastie, najpopulárnejší Windows telefón je Lumia 535

Tak ako to už býva pravidlom tak aj tento mesiac spoločnosť AdDuplex vydáva štatistiku ohľadne Windows  zariadení ako sa darí ekosystému Windows. Poďme si teraz spolu pozrieť čo sa zmenilo od poslednej aktualizácie dát.

Na prvom grafe nižšie môžete vidieť zastúpenie jednotlivých verzií systému Windows Phone a Windows Mobile. V podstate sa neudialo nič čo by nebolo neočakávané, darilo sa hlavne systému Windows 10 Mobile, ktorý rástol hlavne na úkor Windows Phone 8.1 o 1,5 %, pričom Windows Phone 8.1 zaznamenal pokles o 2 % body.  Druhou a o to zaujímavejšou informáciou je nárast Windows Phone 8.0 zariadení o 0,1 % a Windows Phone 7.x o 0,3 %. Ako si odôvodňujete vy tento nepatrný nárast týchto starších verzií OS?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

adduplex_marec

Druhý graf zase hovorí o zastúpení jednotlivých Windows zariadení na trhu. Ako môžete vidieť tak pomaly, ale isto preberajú dominanciu Microsoft zariadenia nad „starými“ Nokiami. Po dlhých rokoch bol vymenený aj „kráľ“ v rozšírenosti Windows telefónov, Lumia 520, ktorú predbehla Microsoft Lumia 535 s 12,5 % podielom na trhu. Avšak najväčšiu zmenu čo sa týka rozšírenosti jednotlivých zariadení zaznamenala Microsoft Lumia 640, ktorej zastúpenie vzrástlo o 1.0 % oproti minulému mesiacu.

adduplex_april

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre