SpravodajstvoWindows

Windows 10: Ďalšia aktualizácia a ďalšie problémy. Microsoft pozastavuje distribúciu aktualizácie KB4524244

Aktualizácia pre Windows 10 počítače s kódovým označením KB4524244 spôsobuje mnohým zamŕzanie a náhodné reštartovania systému.

Len necelý týždeň sme Vám priniesli informácie o chybe Windowsu 10, ktorú spôsobila aktualizácia s názvom „KB4532693“. Konkrétne spôsobovala to, že viacerým používateľom zmizli z plochy všetky súbory a zároveň spôsobila načítanie dočasného profilu. Našťastie chybu bolo možné odstrániť dvomi spôsobmi, buď odinštalovať aktualizáciu, alebo sa „pohrať“ s registrami.

Náhodné reštarty a zamŕzanie počítača…

Najnovšia aktualizácia s kódovým označením „KB4524244“, ktorú  začal Microsoft distribuovať približne v rovnakom čase, opäť robí mnohým používateľom vrásky na čele. Mnohí používatelia totiž začali hlásiť časté reštarty systému a zamŕzanie. Aktualizácia bola sprístupnená pre verzie Windowsu 1607 až 1909. Spoločnosť Microsoft problém eviduje od 15. februára. V dôsledku týchto problémov spoločnosť ohlásila, že aktuálne pozastavuje distribúciu aktualizácie. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Táto samostatná aktualizácia zabezpečenia bola odstránená z dôvodu problému ovplyvňujúceho podskupinu zariadení. Nebude znova ponúkaná prostredníctvo služieb Windows Update, Windows Server Update Services (WSUS) alebo Microsoft Update Catalog…“, píše sa na stránkach spoločnosti Microsoft.

Windows chyba_KB4524244
Zdroj: Vosveteit.sk (printscreen oznámenia)

Microsoft zároveň odporúča postihnutým používateľom odinštalovať spomínanú aktualizácie prostredníctvom nastavení počítača. Urobiť tak môžete prostredníctvom tejto cesty: choďte do ponuky Štart > Nastavenia > Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Update > Zobraziť históriu aktualizácií > Odinštalovať aktualizácie – vyberte danú  aktualizáciu a pravým tlačidlom myši  zvoľte možnosť jej odstránenia.

Windows 10 odinstalovanie aktualizacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Via guru3d.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close