APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp vás raz za čas vyzve, aby ste zadali svoje heslo: K čomu to bude slúžiť?

Služba WhatsApp po vás bude chcieť v náhodných intervaloch aby ste zadali svoje heslo k šifrovaniu zálohy. Takýto to bude mať účel.

Ak patríte medzi používateľov komunikačnej platformy WhatsApp, tak ste si určite všimli, že táto platforma si zakladá na bezpečnosti. Používatelia tak môžu profitovať z možnosti využívania koncového šifrovania, ktoré viacerí poznajú aj pod pojmom end-to-end šifrovanie. Práve populárna služba od spoločnosti Meta ale v poslednej dobe eviduje viacero noviniek, ktorými si zabezpečuje, že ju bude využívať viac používateľov, ktorí si budú pochvaľovať zabezpečenie. Nová funkcia služby sa bude spájať s bezpečnosťou, no aj zálohovaním správ, ktoré môžete využívať. Po novom sa vám bude totiž raz za čas zobrazovať výzva, aby ste zadali svoje heslo. K čomu to bude slúžiť? Bližšie informácie nám priniesol portál wabetainfo.com.

Nová funkcia WhatsAppu nám pomôže udržať šifrovanie aj pri zálohe konverzácií

V prípade, že používate WhatsApp a často meníte svoje telefóny, tak ste určite už využili aj možnosť zálohovania svojich konverzácií. Niekto si túto funkciu dokonca aktivoval len pre prípad, že by sa mu smartfón pokazil a nechce pritom prísť o svoje konverzácie. WhatsApp pritom ponúka možnosť využiť end-to-end šifrovanie aj pri zálohe konverzácií, pričom pri nahrávaní tejto zálohy musíte zadať svoje heslo. Ak ale patríte medzi používateľov, ktorí radšej zadávajú komplikovanejšie heslá, tak ho jednoducho môžete zabudnúť.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

Takéto heslo totiž nezadávame na dennej báze ako napríklad pri prihlasovaní sa do služieb ako je Facebook či Gmail. Jednoducho ho teda vieme zabudnúť, na čo zareagoval aj WhatsApp. Po novom sa tak používatelia budú môcť stretnúť občas s upozornením, aby zadali svoje heslo. Ak si ho však nebudete pamätať, môžete funkciu jednoducho vypnúť a opätovne si ju aktivovať s novým heslom. Nestane sa vám už tak, že by ste o svoje konverzácie prišli vo chvíli, kedy by ste sa prihlasovali do nového telefónu a konverzácie by ste už vo svojom starom telefóne nemali.

WhatsApp funkciu postupne vypúšťa

V prípade tejto novej funkcie môžeme rátať s tým, že v priebehu niekoľkých týždňov príde do smartfónov všetkých používateľov. Profitovať tak z nej budú aj používatelia telefónov s operačným systémom Android aj iOS. WhatsApp novinku vypúšťa postupne no môže sa stať, že ju evidujete aj vy. Náš zdroj nám pritom prináša aj snímky obrazovky toho, ako toto upozornenie na zadanie hesla vyzerá ako v Androide, tak aj v systéme iOS.

WhatsApp šifrovanie zálohy overenie
Zdroj: wabetainfo.com

Ak ste si doteraz funkciu koncového šifrovania v službe WhatsApp pre zálohu konverzácií neaktivovali, mali by ste tak spraviť. Nová funkcia vám pritom pomôže, aby ste už o svoje konverzácie neprišli, no mali ste ich plne zabezpečené.

Máte aktivované zálohovanie konverzácií vo WhatsAppe? A chránite si ich aj end-to-end šifrovaním? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close