APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp uvoľňuje veľkú novinku. Súvisí s editovaním odoslaných správ. Máte ju už dostupnú?! Tu ju nájdete!

Novú funkciu, ktorú prináša WhatsApp medzi používateľov, si zamilujete. Pozrite sa, ako budete môcť editovať svoje odoslané správy.

Každému z vás sa určite stalo, že ste napísali správu, ktorú ste následne potrebovali opraviť. Či už ste sa pomýlili a spravili gramatickú chybu alebo autocorrect napísal niečo, čo ste tak pôvodne nemysleli, najlepším riešením by bolo opraviť túto správu. Doteraz však túto možnosť opravy textu správy neponúkala žiadna väčšia komunikačná platforma, kým s tým neprišiel WhatsApp. Prví používatelia dnes už môžu využívať novú funkciu, ktorú Meta integrovala do svojej komunikačnej platformy a služba nás o tom informovala na svojom blogu. Kto bude mať túto funkciu dostupnú a kedy dorazí medzi používateľov si teraz prezradíme v našom článku.

WhatsApp prináša možnosť editovania už odoslanej správy

Lepšia kontrola nad našimi odoslanými správami poteší snáď každého používateľa. Ak by ste chceli využiť opravu už odoslanej správy, stačí k tomu mať najnovšiu verziu aplikácie WhatsApp. Správu pritom môžete editovať do 15 minút od jej odoslania a aby ste túto možnosť využili, stačí správu dlho podržať a následne klepnúť na možnosť Upraviť z ponuky akcií. Správu tak môžete doplniť o nové informácie, opraviť si v nej chyby alebo napraviť, čo autocorrect v pôvodnej verzii pokazil.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aj v tomto prípade ale platí, že používatelia uvidia, že bola správa upravená. Rovnako, ako je to pri odstránení správy, tak ani úprava neprejde bez povšimnutia príjemcu a podobať sa to bude na to, keď upravíte komentár na nástenke napríklad na Facebooku či Instagrame. Nemôžete sa teda spoliehať na to, že obsah celej správy zmeníte a príjemca si nevšimne, že ste s ňou manipulovali. Aj v tomto prípade budú správy šifrované ako aj pri prvom odoslaní správy. Nemusíte sa teda báť, že by ste úpravou správy v rámci siete WhatsApp prišli o bezpečnosť komunikácie.

Funkciu postupne evidujú viacerí používatelia

Z možnosti editovania správ v rámci WhatsAppu budú môcť profitovať všetci používatelia. Aktuálne sa ale funkcia vypúšťa postupne a môže chvíľu trvať, kým sa k nej dostanete aj vy. Využitie tejto funkcie sme vyskúšali aj my v redakcii a novinku pre úpravu správy zatiaľ neevidujeme. WhatsApp však uvádza, že funkciu v najbližších týždňoch sprístupnia pre používateľov na celom svete. Nevieme, či sa k jej využitiu vyskytne nová aktualizácia v rámci Obchodu Play alebo App Store. Možnosťou je aj to, že WhatsApp vypustenie tejto funkcie ponúkne v tichosti bez väčšej aktualizácie.

WhatsApp_aplikacia logo fotografia
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

Ak teda patríte medzi používateľov WhatsAppu a aj vy občas spravíte v správe nejakú tú chybu, tak už v blízkej dobe vám platforma ponúkne funkciu práve pre vás. My za jej príchod do smartfónov dávame službe WhatsApp palec hore a veríme, že by sa v dostupnej dobe mohla dostať aj do ďalších platforiem od spoločnosti Meta ako je Facebook či Instagram.

Evidujete novú funkciu vo vašom smartfóne už aj vy? A poteší vás jej príchod? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close