ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp už čoskoro stratí podporu na viacerých zariadeniach bežiacich na Androide a iOS. Definitívne sa lúči aj s Windows telefónmi

Populárnu chatovaciu aplikáciu už čoskoro na staršie smartfóny nestiahnete

Jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií na svete, WhatsApp, už o pár mesiacov stratí podporu na starších zariadeniach naprieč všetkými platformami. Informácie o blížiacom sa ukončení podpory sa len prednedávnom objavili priamo na stránkach aplikácie WhatsApp.

Staršie zariadenia treba aktualizovať

Aplikáciu WhatsApp nebude od 1. februára 2020 možné nainštalovať na zariadenia s operačným systémom Android 2.3.7 a nižším, ako ani na zariadenia s iOS 8 a staršou verziou OS. Na týchto zariadeniach nebude možná ani verifikácia už existujúcich účtov, pričom treba mať na pamäti, že už nastavené aplikácie bude možné používať, no vývojársky tím upozorňuje, že ukončenie vývoja môže spôsobiť náhle znefunkčnenie niektorých funkcií, či celej aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na akú verziu treba aktualizovať?

Spoločnosť na svojich stránkach uvádza, že odporúča aktualizovať operačný systém na minimálne tieto verzie:

  • Android 4.0.3 a vyšší
  • iOS 9 a vyšší
  • KaiOS 2.5.1 a vyšší

Tím vývojárov aplikácie WhatsApp nezabudol ani na skalných používateľov na platforme Windows 10 Mobile / Windows Phone, ktorá stratila podporu Microsoftu pred niekoľkými dňami. Ak aplikáciu aj platformu stále používate, je dosť možné, že v priebehu niekoľkých týždňov, či mesiacov, bude aplikácia definitívne znefunkčnená.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close