WhatsApp pracuje na funkcii, ktorá posunie četovaciu platformu viac smerom k sociálnej sieti. Uvítate ju?

WhatsApp pracuje na funkcii, s ktorou sa môžeme stretávať v obdobnej podobe na Facebooku.

WhatsApp komunity
Zdroj: Vosveteit.sk, pinclipart.com

WhatsAppu sa v posledných týždňoch dostáva viac pozornosti, ako inokedy. Dôvodom sú najmä nové funkcie, ktoré sa objavujú ako huby po daždi. Napríklad, vývojári WhatsAppu nedávno priniesli funkciu šifrovania záloh, alebo možnosť prenosu četov z iOS do Androidu. Rovnako sa spomínala i funkciu, ktorá umožní odstrániť správy pre všetkých po výrazne dlhšiu dobu dozadu, ako je tomu dnes. V tomto prípade ide však o funkciu, ktorá je stále vo vývoji.

WhatsApp pracuje na funkcii „Komunít“

Najnovšie WhatsApp získava pozornosť v súvislosti s funkciou „Communuties“, ktorú odhalili vývojári z portálu WABetaInfo.com. Funkcia bola objavená v BETA verzii aplikácie pre iOS (2.21.220.17) a už ako asi tušíte, tak súvis bude mať s možnosťou vytvárania takzvaných „komunít“, resp. skupín.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V súčasnosti nemáme dostupných mnoho informácií, ale malo by ísť o novú formu komunikácie, kde budú mať admini, resp. správcovia týchto komunít viac oprávnení za účelom spravovania diskusií.

WhatsApp funkcia komunity
Zdroj: wabetainfo.com

Portál ďalej vysvetľuje, že používatelia si budú môcť vytvoriť komunitný čet, avšak v súčasnosti sa javí skôr ako klasická skupinová konverzácia. Stále ide o súkromné miesto, kde komunikujú ľudia medzi sebou prostredníctvom šifrovaných správ. WABetaInfo ďalej dodáva, že správcovia týchto komunít budú môcť zoskupovať rôzne tematické skupiny četov, čím sa budú vytvárať akési komunity. Komunita ponúkne administrátorom pravdepodobne ešte niektoré ďalšie nástroje na lepšiu správu všetkých skupín zahrnutých v komunite, ale vzhľadom na to, že táto funkcia je ešte stále v skorom ránom vývoji, tieto pokročilé nástroje sú v súčasnosti stále neznáme.

Okrem iného správcovia komunít môžu používateľov pozývať, aby sa pripojili do tejto formy komunikácie prostredníctvom odkazov, pozvánok, či QR kódov. Portál ďalej dodáva, že keď sa pripojíte ku komunite, nemusí to nevyhnutne znamenať, že môžete okamžite posielať správy všetkým skupinám komunity.

WhatsApp_komunity_moznost odoslat pozvanku
Zdroj: wabetainfo.com

Zatiaľ to vyzerá tak, že WhatsApp pracuje na akejsi obdobe skupín, ktoré poznáme zo sociálnej siete Facebook. Čas však ukáže, či tomu bude skutočne tak, alebo nie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre