Spravodajstvo

WhatsApp od dnešného dňa nespustíte na mnohých starších Android a iOS zariadeniach. Tu je dôvod prečo

Aplikácia WhatsApp od 1. februára prestala fungovať približne pre 7,5 milióna Android používateľov. V prípade iOS nemáme presné čísla.

Ešte koncom decembra sme Vám priniesli správy, v ktorých sme Vás informovali, že WhatsApp ukončuje podporu pre staršie verzie operačných systémov, a to ako na Androide, tak aj na iOS platforme.

Na týchto verziách operačných systémov sa rozlúčte s WhatsApp aplikáciou

Spoločnosť WhatsApp, ktorá je vlastnená najväčšou sociálnou sieťou na svete, ukončuje od 1. februára, teda od dnešného dňa podporu pre milióny používateľov starších verzií operačného systému Android a  iOS. Konkrétne pre  verzie operačných systémov Android 2.3.7  a staršie a pre iOS 8 a staršie verzie. Inými slovami WhatsApp aplikáciu spustíte už len na verziách operačných systémov ako sú Android 4.0.4 a iOS 9, prípadne novších (pozn. redakcie: prípadne ešte na KaiOS 2.5.1+, ktorý však v našich končinách nepatrí medzi rozšírené OS).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp tmave rozhranie uvodny obrazok
Zdroj: WhatsApp

Odhaduje sa, že takto bude ovplyvnených približne 7,5 milióna používateľov Android používateľov. V prípade iOS zariadení odhad bohužiaľ nie je k dispozícii.

WhatsApp zároveň prestal oficiálne fungovať pred pár dňami aj na mobilnej platforme Windows 10 Mobile. Stalo sa tak 15. januára, teda deň po tom, ako Microsoft ukončil oficiálnu podporu pre mobilný Windows.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close