Vzorky pochádzajúce z objektov UFO nemajú logické vysvetlenie: Tvrdí profesor zo Stanfordskej univerzity

Profesor Garry Nolan analyzoval niekoľko úlomkov, ktoré majú údajne pochádzať z lietajúcich tanierov a niektoré sú naozaj podivné.

UFO
Zdroj: Wikimedia (George Stock -Public domain)

Profesor zo Stanfordskej univerzity, Garry Nolan, tvrdí, že materiály, ktoré údajne pochádzajú z neidentifikovaných lietajúcich objektov, „nehrajú podľa našich pravidiel“, píše portál IFL Science.

Pravdepodobne vám meno profesora nič nehovorí, avšak Nolan sa podieľal na rozlúsknutí jednej z najväčších záhad UFO. V roku 2003 bola objavená v opustenom baníckom meste, v strede púšte Atacama, neobvyklá humanoidná kostra. Objav vzbudil obrovský záujem, hlavne v komunite UFO a viacerí tvrdili, že nejde o človeka, ale o mimozemšťana.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vo vedeckých kruhoch sa však tvrdenia nadšencov konšpirácií nebrali až tak vážne. Ku prípadu sa dostal Garry Nolan, ktorý študoval DNA záhadného tvora, ktorý získal prezývku Ata. Ukázalo sa, že v skutočnosti ide o plod ktorý mal niekoľko genetických mutácií a preto vyzeral, akoby prišiel z inej planéty. Zároveň sa ukázalo, že 2% DNA sa nezhodovali s tou ľudskou, no to mohlo byť podľa Nolana spôsobené degradáciou vzorky.

Nolan si týmto prípadom získal reputáciu a nedávno ho oslovila aj americká vláda, aby sa pozrel na pár zvláštnych objektov. Tieto objekty majú podľa viacerých zdrojov pochádzať z lietajúcich tanierov, alebo inak aj neidentifikovaných lietajúcich objektov. Nolan analyzoval dokopy 12 vzoriek, z čoho dve nemali racionálne vysvetlenie.

Vzorky, ktoré Nolan skúmal boli úlomky kovov, pochádzajúce z rôznych udalostí, kde hrali hlavnú úlohu objekty UFO. Pôvod všetkých vzoriek nie je známy, no jedna pochádza z Brazílie.

„Niektoré objekty, ktoré som analyzoval neboli ničím špeciálne, boli to len kusy kovu. Niektoré však boli pozoruhodné a to je možno slabé slovo. Nech ste sa pozreli kdekoľvek, tieto objekty mali zakaždým inú kompozíciu,“ vysvetľuje Nolan.

Vzorky, ktoré nemajú vysvetlenie

Nolan tvrdí, že ide o akýsi druh náhodných zmiešanín. Keď analyzoval zvláštnu vzorku, všimol si, že je síce zložená z podobných prvkov, no nebola homogénna. Jedna zo vzoriek, ktorú analyzoval, bol nezvyčajný kus horčíku. Ten mal pochádzať z havárie UFO, ktorá sa udiala v roku 1957. V konšpiračných kruhoch je to známe ako udalosť Ubatuba. Dokopy analyzoval dve vzorky z miesta havárie, ktoré sa však drasticky líšili.

Udalosť Ubatuba sa do povedomia dostala 14. septembra 1957 v Rio de Janeiru. Noviny publikovali list od diváka, ktorý tvrdil, že videl lietajúci tanier. Spolu s listom poslal do redakcie aj tri úlomky bieleho kovu.

Divák mal pozorovať explóziu objektu UFO nad plážou Ubatuba v provincii Sao Paulo. Po explózii mali na zem dopadať rôzne úlomky pochádzajúce z lietajúceho taniera.

Jedna vzorka mala správny pomer izotopov, tak ako horčík, ktorý nájdeme kdekoľvek na Zemi. Druhá vzorka sa však o 30% líšila. Nolan tvrdí, že s veľkým úsilím je možné zmeniť pomer izotopov v horčíku, no nenapadá ho dôvod, prečo by to niekto robil. Do rúk sa mu dostali vzorky, ktoré vyzerajú, že naozaj môžu pochádzať z 50. rokov minulého storočia a posledných 70 rokov im nikto nevenoval pozornosť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre