Spravodajstvo

Vodič Tesly dostal v Británii 18 mesačný zákaz šoférovania a mastnú pokutu. Počas jazdy spal na sedadle spolujazdca

Autonómne vozidlá budú v budúcnosti na cestách určite dominovať. Technológie idú stále dopredu a podobne je to aj práve s autonómnymi vozidlami. Najväčším priekopníkom v tejto brandži je zrejme svetoznámy Elon Musk spoločne s jeho automobilkou Tesla, ktorá už nejaký ten rok vyrába elektromobily s naozaj vynikajúcim autopilotom, ktorý ale ešte stále nedokáže úplne nahradiť šoféra. Pri jazde na diaľnici sú ale jeho schopnosti naozaj postačujúce a väčšina ľudí ho využíva práve pri týchto dlhých a nudných cestách. Väčšina šoférov si za volantom oddýchne, no na cestu dáva po celú dobu pozor, no niektorých šoférov aj toto „dávanie“ pozor po čase omrzí. Podobný prípad sa podarilo natočiť jednému chlapíkovi na diaľnici v Británii. Video Tesly S60 bez šoféra sa následne dostalo do rúk polície a tá naparila šoférovi mastnú pokutu a zákaz šoférovania na viac ako rok.

Spiaceho šoféra usvedčilo video natočené z vedľajšieho vozidla

Video spiaceho šoféra na sedadle spolujazdca bolo na platforme youtube zverejnené ešte v novembri minulého roku, no šofér si svoj rozsudok vypočul len pred pár dňami. Miestna polícia zverejnila informácie o tom, že obvinený šiel po diaľnici M1 v Británii 21. mája 2017, pričom mal zapnutého autopilota na 40 MPH a spal na sedadle spolujazdca aj napriek tomu, že sa nachádzal v naozaj rušnej oblasti a mohol ohroziť desiatky životov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zrejme to nebolo po prvýkrát

Polícia taktiež zverejnila trest, ktorý obdržal vodič v nedávnom súdnom pojednávaní. Vodičovi bol odobratý vodičský preukaz na 18 mesiacov, musí zaplatiť pokutu vo výške 1800 libier a vykonať 100 hodín verejnoprospešných prác. Vodič na súdnom pojednávaní povedal, že to čo urobil bolo naozaj hlúpe, ale zároveň poukázal na úžasné schopnosti autopilota vo svojom vozidle. To nemení nič na tom, že v prípade nebezpečenstva by mohol ohroziť niekoľko desiatok až stoviek ľudských životov. Pri vypočúvaní taktiež povedal, že vozidlo vlastní už 5 mesiacov a tak zostáva otázka, či už daný vodič neskúšal podobné praktiky aj v minulosti.

Zdroj: theverge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close