Vedeli ste, že Google mapy majú aj tieto funkcie? Tu je 5 tipov, ktoré vám zjednodušia plánovanie cesty

Aplikácia ponúka fantastické možnosti, ktoré sú schované

Google Mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Mapy sú užitočným nástrojom, keď sa potrebujete niekde dostať. Sú zadarmo a neexistuje lepší program, ktorý by monitoroval situáciu na ceste. Aj keď používate Google Mapy každý deň, existuje niekoľko užitočných, no skrytých, nástrojov, o ktorých ste možno ani len netušili.

Nastavenia navigácie

Ak vás niekedy zaviedla navigácia Googlu do nejakého zapadákova, nemusí to hneď znamenať, že je zlá. Google Mapy majú veľa nastavení, ktoré sa medzi jednotlivými trasami ukladajú. Napríklad, ak zadáte, že sa chcete vyhnúť spoplatneným cestám, Google si to zapamätá a neskôr vás môže previesť dlhšou, alebo menej bezpečnou cestou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Riešenie tohto problému je jednoduché. Pred začatím cesty si otvorte aplikáciu Google Mapy, kliknite na váš profil a následne nastavenia. Tam nájdite kolónku Navigácia a v nej nájdete presnejšie možnosti, podľa ktorých vám bude aplikácia vyhľadávať najoptimálnejšiu trasu.

Režim inkognito

Nechcete, aby aplikácia zaznamenávala vaše vyhľadávania, trasy a polohu? Jednoducho si zapnite režim inkognito. Nájdete ho v prvom menu po rozkliknutí ikonky vášho profilu.

Offline mapy

Väčšinou času sa pohybujeme na miestach, ktoré majú dobré internetové pripojenie. Ak sa však chcete vybrať na miesta, kde internet nie je samozrejmosťou, určite vás poteší možnosť stiahnuť si mapu pre offline použitie. V tomto režime však nebudete mať prístup k viacerým funkciám aplikácie.

Ak sa však nachádzate na mieste bez internetu, je úplne jedno, či máte k dispozícii informácie o premávke. Lenže ako si mapu do telefónu stiahnuť? Otvorte si Google Mapy, kliknite na váš profil a nájdite položku offline mapy. Následne kliknite na vytvorenie novej mapy. Objaví sa vám modrý štvorček, ktorý posuniete na miesto, ktoré si chcete uložiť.

Google Mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Google vám potom oznámi, koľko miesta daná mapa zaberie a hotovo. Offline mapu môžete používať do 30 dní od jej stiahnutia.

Pridanie zastávok

Google Mapy nie sú len na cestu z bodu A do bodu B. Aplikácia má taktiež funkciu pridanie zastávky. Naplánujte si cestu a kliknite na ikonu troch bodiek, ktorá sa nachádza napravo. Otvorí sa vám menu, v ktorom už uvidíte možnosť pridať zastávku.

Zdroj: vosveteit.sk

Pripomienka k odchodu

V aplikácii Google Mapy si môžete nastaviť aj pripomienku, kedy by ste mali odísť. Nastavte si trasu a znova kliknite na ikonu troch bodiek napravo. V lište uvidíte možnosť nastavenia pripomienky.

Google Mapy
Zdroj: vosveteit.sk

Alternatívne si môžete nastaviť aj čas príchodu a na základe toho Google vypočíta čas, kedy by ste mali odísť.

Vďaka týmto vychytávkam sa vám už nestane, že by ste niekde zablúdili, alebo neprišli na čas. Vedeli ste ale, že Google mapy vám dokážu šetriť aj benzín? Táto funkcia prišla v aprílovej aktualizácii, no zatiaľ nie je prístupná všetkým.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre