V prehliadači Google Chrome bola objavená kritická chyba. Aktualizujte si ho na najnovšiu verziu čo najskôr

V prehliadača Chrome bola objavená kritická chyba CVE-2020-6457

Chrome hacker
Zdroj: Vosveteit.sk, favpng.com

Internetový prehliadač Google Chrome patrí medzi najrozšírenejšie internetové prehliadače vôbec, ktorý pokrýva viac ako 60% trhu. O to dôležitejšie je mať nainštalovanú čo najaktuálnejšiu verziu.  Jednotlivé verzie prehliadača sú totiž pod „drobnohľadom“ potenciálnych hackerov či iných záškodníkov, ktorí čakajú na svoju príležitosť. Portál latesthackingnews.com upozorňuje na zraniteľnosť prehliadača vo verzii nižšej ako 81.

Kritická chyba

Spoločnosť Google len niekoľko dní dozadu informovala o zraniteľnosti pod označením „CVE-2020-6457“, ktorá je označená ako kritická. Google však nezverejnil k nej podrobnejšie informácie. Dôvodom je, že väčšina používateľov beží ešte na staršej verzii prehliadača, ktorá ňou disponuje. Portál latesthackingnews.com však píše, že by malo ísť o chybu, ktorá umožňuje potenciálnym útočníkom získať kontrolu nad systémom používateľa. Odvoláva sa na analytika Davey Winder, ktorý zdieľal niekoľko podrobností o chybe pre magazín Forbes.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál ďalej píše, že aby útočník mohol túto chybu využiť, tak by musel obeť nalákať, aby navštívil škodlivú stránku. V dôsledku toho by útočník bol schopný do cieľového zariadenia nahrať škodlivý software. Táto chyba bola pritom nahlásená ešte začiatkom mesiaca, konkrétne 4. apríla. Spoločnosť Google o nej informovala až 15. apríla. V rámci správy zároveň uviedla, že v novej verzii prehliadača (81.0.4044.113), chyba bola už odstránená.

Okrem iného na túto chybu reagovali aj americká agentúra CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency), ktorá urgovala svojich zamestnancov, aby si prehliadač aktualizovali čo najskôr. O to viac Vám odporúčame pozrieť sa, akú verziu prehliadača používate. Urobíte tak prostredníctvom cesty Nastavenia (tri bodky) > O prehliadači, kde uvidíte aktuálnu verziu prehliadača. V prípade, ak máte nižšiu verziu ako 81, tak Vám odporúčame ho manuálne aktualizovať.

Verzia internetoveho prehliadaca Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre