Uvedie Xiaomi smartfóny s čipsetom Snapdragon 888+? Spoločnosť sa vyjadrila!

Snapdragon 888+ je na ceste, otázkou však ostáva, ktoré smartfóny sa ho podujmú. Ponesie prvenstvo zasa Xiaomi alebo o čipset nemá záujem?

RAM pamat
Zdroj: Vosveteit.sk

Čipset od spoločnosti Qualcomm s označením Snapdragon 888+ je bezpochyby na ceste. Novinka s označením „plus“ má priniesť ešte vyšší výkon ako aktuálny kráľ Snapdragon 888, ktorý je vyrobený ako prvý čipset od Qualcommu 5nm procesom. Vylepšený čipset ho má však ešte pokoriť a prísť už so 4nm technológiou. Otázkou však ostáva, ktoré smartfóny ho využijú? Veľkým adeptom je Xiaomi, ktorý po nových čipsetoch siaha medzi prvými. Do skupiny Xiaomi však patrí i spoločnosť Redmi, ktorá sa k danej problematike vyjadrila. Pozrite sa na oficiálne vyjadrenie spoločnosti, ktoré sprostredkoval portál Technave.com.

„Lacné“ smartfóny so Snapdragonom 888+?

Dcérska spoločnosť Xiaomi s názvom Redmi sa sústreďuje na smartfóny s čo najlepšou výbavou za čo najnižšiu cenu. Ak by sme teda chceli siahnuť po Snapdragone 888+, určite by nás zaujímalo, akú cenovku by takému smartfónu nasadilo Redmi. Wang Teng z pozície produktového riaditeľa Redmi sa však vyjadril, že v najbližšej dobe sa takéhoto smartfónu nedočkáme. Teda aspoň nie v druhej polovici roku 2021.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

I keď Redmi neplánuje v súčasnosti predstaviť smartfón s čipsetom Snapdragon 888+ tento rok, s najväčšou pravdepodobnosťou po ňom siahne materská spoločnosť Xiaomi. Zdá sa, že práve nový Mi MIX by mal byť prvým smartfónom s takýmto čipsetom a tým by mohol figurovať na vrchole výkonnostných rebríčkov.

Snapdragon 888+

Keďže čipset Snapdragon 888+ ešte ani nebol oficiálne predstavený, nevieme, kedy by mohli výjsť prvé smartfóny s ním. Pôvodne sa povrávalo, že práve takýto čipset by mal poháňať vlajkové lode pre rok 2022, no teraz už vieme, že prvé kusy už budú hotové v treťom kvartáli tohto roku. To by znamenalo, že prvé smartfóny s novým štvornanometrovým čipsetom by mohli byť dostupné už koncom tohto roku.

Nepochybujeme, že po čipsete siahne Xiaomi medzi prvými a koncom tohto roku určite uvidíme ešte jeden smartfón s nevídaným výkonom. Aká však bude finálna cena zatiaľ nevieme. Boli by ste ochotní priplatiť si za takýto výkon, alebo by ste sa uspokojili aj s nižšou triedou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre