AKTUALIZOVANÉ: UPC má veľký výpadok. Tisíce zákazníkov nemá internet. Čo sa stalo?!

UPC má veľký výpadok svojich služieb. Spoločnosť už pracuje na vyriešení problému.

upc
Zdroj: UPC, Vosveteit

Zákazníci spoločnosti UPC sa môžu od dnešného rána stretávať s problémami s internetom. Rovnako sa to stalo aj nám v redakcii a hoci sme neprikladali problémy s pripojením poskytovateľovi internetu, tak skutočnosť je úplne iná.

AKTUALIZOVANÉ (05:58 07.04.2021): UPC hlási, že problémy s internetom sú od 22:15 (06.04.2021) vyriešené. Rovnako spoločnosť bližšie ozrejmila dôvod výpadku (pozn. redakcie: článok pôvodne vyšiel 06.04.2021 a priebežne bol aktualizovaný).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„UKONČENIE VÝPADKU – AKTUALIZÁCIA o 22:15 h.: Vážení zákazníci, internetové služby boli od 22:10 hod. znovu obnovené v plnej prevádzke. Naši kolegovia spravili maximum preto, aby bolo pripojenie obnovené čo najskôr, výpadok trval celkovo 4.5 hodiny. Ospravedlňujeme sa Vám a ďakujeme Vám za pochopenie.

AKTUALIZÁCIA o 20:45: Vážení zákazníci, na znovuobnovení internetového pripojenia intenzívne pracujeme. Miesto poruchy je mimo územia SR, na trase medzi Viedňou a Frankfurtom, pričom postihnuté sú obidve linky (hlavná aj redundantná). Podľa najnovších informácií by porucha mala byť odstránená do 23:00 hod. Ospravedlňujeme sa Vám za výpadok a ešte raz ďakujeme za pochopenie.“

UPC_aktualizovany status dovodu vypadku
Zdroj: UPC (Facebook)

Aktualizované (18:45): Používatelia UPC opäť hlásia problémy s pripojením k internetu. UPC medzičasom na sociálnej sieti Facebook potvrdzuje rovnaký problém s peeringovými linkami.

UPC vypadok internetu_peering linky
Zdroj: UPC (Facebook)

Výpadok v obedných hodinách trval približne 60-minút. Pevne veríme, že tento výpadok bude trvať kratšie. Hneď ako budú dostupné nové informácie, tak vás budeme informovať.

AKTUALIZOVANÉ (12:51): UPC hlási, že výpadok bol pred malými chvíľami vyriešený.

UPC vypadok internetu (1)
Zdroj: UPC, Vosveteit

Nefunkčný internet sa týka tisícov zákazníkov

Spoločnosť UPC prostredníctvom sociálnej siete Facebook hlási, že má problémy s výpadkom peeringových liniek. Konkrétne spoločnosť na Facebooku píše:

„Vážení zákazníci, ospravedlňte prosím aktuálny výpadok internetu, spôsobený výpadkom peeringových liniek. V dôsledku toho nie je možné načítanie jednotlivých internetových stránok. Pracujeme na čo najskoršom odstránení poruchy. Ďakujeme za pochopenie.“ píše UPC na sociálnej sieti.

UPC vypadok internetu
Zdroj: UPC (Facebook)

Ako môžete vyššie čítať, tak spoločnosť problém eviduje a aktívne pracuje na jeho odstránení. Zákazníkom nezostáva nič iné, ako len čakať na odstránenie problémov. Pevne veríme, že to nebude trvať dlho.

Čo je to peeringová linka?

Peeringová linka je neutrálny bod na internete, kde dochádza k výmene sieťovej prevádzky medzi telekomunikačnými operátormi, poskytovateľmi internetových služieb, poskytovateľmi služieb, prevádzkovateľmi webstránok a ďalšími subjektmi na internete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre