Windows 10 Mobile

Microsoft zrejme nečakane ukončil podporu obchodu pre Windows Phone 8.1

Spoločnosť Microsoft pred 3 mesiacmi informovala o presnom dátume ukončenia obchodu s aplikáciami pre operačný systém Windows Phone 8.1. Koniec obchodu bol naplánovaný na 1. júla 2019, čiže takmer o rok. Problém však je, že Microsoft jeho podporu ukončil zrejme o niečo skôr. Vývojári aplikácií sa totižto začali sťažovať na problémy, ktoré by sa normálne vyskytovať nemali.

Koniec obchodu s aplikáciami pre Windows Phone 8.x mal znamenať ukončenie distribúcie aktualizácií pre aplikácie na zariadeniach so spomínaným operačným systémom. Samotní vývojári aplikácií by ale mali byť schopní nahrávania nových aktualizácií, ktoré by už boli dostupné iba pre používateľov novšieho Windowsu. Problém však je, že vývojárom sa darí nahrávať nové aktualizácie aplikácií, no používatelia s Windows Phone 8.1 ich jednoducho stiahnuť nemôžu, vďaka čomu sú odpísaní už o rok dopredu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O problémoch informovali samotní vývojári

Problémy sa podľa vývojára známej aplikácie Tubecast, vyskytujú už viac ako 3 týždne. Reč je o problémoch so stiahnutím novej aktualizácie pre spomínanú aplikáciu na zariadeniach s operačným systémom Windows Phone 8.1. V tweete samotného vývojára sa spomína aj to, že s daný problém nahlásil aj na Windows podporu, no tú tento problém vôbec nezaujíma. Spomenúť treba určite aj to, že aktualizáciu aplikácie Tubecast dokážu stiahnuť používatelia Windows 10 Mobile bez akýchkoľvek problémov.

Daný problém sa podľa najnovších informácií neprejavuje vo všetkých aplikáciách a tak sa môže stať, že na svojom zariadení budete schopní aktualizovať niektoré aplikácie.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close