SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows 10 Mobile už o 2 dni oficiálne končí. Aktualizujte si Váš smartfón, kým to je ešte možné

Microsoft 10. decembra oficiálne ukončuje podporu platformy Windows 10 Mobile. Od tohto dátumu si nebudete môcť svoje Lumie aktualizovať.

Microsoft postupne ukončuje podporu jednotlivých mobilných verzií Windowsu. 1. júla sme mohli byť svedkom ukončenia platformy Windows Phone 8.x a v druhej polovici októbra spoločnosť oznámila, že od 16. decembra ukončí aj podporu obchodu pre Windows Phone zariadenia. Rovnaký osud bohužiaľ čaká aj platformu Windows 10 Mobile, pre ktorú Microsoft ukončuje podporu už o 2 dni, teda 10. decembra 2019.

Od 10. decembra 2019 si pre Windows Mobile 10 nestiahnete už žiadne aktualizácie

Ukončenie podporu pre majiteľov smartfónov znamená, že po 10. decembri spoločnosť Microsoft nielenže nebude vydávať žiadne aktualizácie, vrátane bezpečnostných, ale používatelia tejto platformy si nebudú môcť  stiahnuť do svojich smartfónov  ani predošlé aktualizácie. Ľudovo povedané, Microsoft „vypne“ svoje servery pre mobilnú platformu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Od 10. decembra 2019 používatelia systému Windows 10 Mobile nebudú mať prístup k získavaniu bezplatných nových aktualizácií zabezpečenia, opráv bez zabezpečenia, bezplatných podporovaných možností technickej podpory alebo aktualizácií technického obsahu online od spoločnosti Microsoft.“ Píše sa na stránkach Microsoftu. Okrem toho, spoločnosť dodáva: „…je však dôležité si uvedomiť, že spoločnosť Microsoft nebude verejne poskytovať aktualizácie a ani opravy pre systém Windows 10 Mobile.“

Inými slovami, ak chcete mať ten „najaktuálnejší“ software vo svojej Lumii, tak potom by ste si ju mali čo najskôr aktualizovať, od 10. decembra to už totiž nebude možné. My tak práve robíme.

Windows 10 Mobile posledna aktualizacia
Zdroj: Vosveteit.sk

Na Windowse sme začínali

Pre nás je tento dátum koncom jednej veľkej epochy, ktorá zažila, ako výslnie, tak aj strmí pád na samé dno. Len pre zaujímavosť, náš portál sa  pôvodne venoval exkluzívne téme Windowsu, vrátane platformy Windows Mobile. Na prelome rokov 2017 a 2018 sme však urobili veľké zmeny, v podobe zmeny názvu nášho portálu z Windowscentrum.sk na Vosveteit.sk, kde sme zmenili aj náš obsah viac smerom k Androidu, iOS, a vo všeobecnosti k technológiám. K tejto zmene sme boli viac menej nechcene donútení postupnými krokmi spoločnosti Microsoft, ktoré Windows Mobile platformu pomaly, ale isto posielala ku dnu. Windows Mobile, resp. Windows Phone, budeš nám chýbať. 

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close