Emperion ukazuje smartfón s Windows 10 ARM, o ktorom tvrdí, že je kompatibilný s Android aplikáciami

Emperion Nebulus by mal byť smartfónom, ktorý odstráni hranice medzi Windowsom a Androidom. Stáť by mal približne 650€.

Windows 10 smartfon_Emperion Nebulus
Zdroj: Emperion (Twitter)

Spoločnosť Emperion, ktorá sídli v Spojenom kráľovstve hovorí, že má smartfón bežiaci na operačnom systéme Windows 10 ARM, ktorý je kompatibilný s Android  aplikáciami.

Spoločnosť v rámci svojho Twitter účtu posledné 3 mesiace celkom bohato opisuje svoj smartfón. Hovorí, že kladie dôraz najme na súkromie používateľov, a preto v zariadení Nebulus nenájdete žiadne predinštalované aplikácie technologických gigantov, ako napríklad Google a Facebook.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na druhej strane, v smartfóne nájdete napríklad nainštalovaný internetový prehliadač Brave, ktorý je špecifický hlavne tým, že viac chráni súkromie používateľov.

Z ďalších zverejnených Tweetov vyplýva, že hrany 6,18“  displeja okolo  zariadenia sú v najhrubšom bode 7mm. Okrem toho spoločnosť dodáva, že smartfón je vybavený dvomi reproduktormi (pozn. redakcie: väčšina smartfónov je dnes vybavená len jedným) a zároveň, že je vybavený prémiovým hardwarom.

Spoločnosť ďalej píše, že smartfón bude podporovať technológiu Dolby Audio 6.18 a  odstráni hranicu medzi Windows 10 a Androidom. Zároveň má ponúkať extrémne dlhú výdrž batérie.

V rámci ďalších statusov spoločnosť vyzdvihuje kameru smartfónu. Odhaľuje, že v zadnej stene sú umiestnené dve ultraširoké šošovky, ktoré majú zachytiť viac svetla. Okrem toho píše, že batéria smartfónu bude mať kapacitu 6350mAh a displej bude vybavený technológiou „Cosmos Display“, tú však bližšie neopisuje.

Medzi ďalšími informáciami, ktoré spoločnosť zverejnila ešte koncom minulého roka sú základné špecifikácie, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

V jednom z posledných statusov spoločnosť oficiálne oznamuje  smartfón Nebulus bežiaci na Windows 10 ARM. V rámci odpovedí fanúšikov na sociálnej sietí Twitter ďalej hovorí, že zariadenia bude predávať v UK, ale v pláne má rozšíriť predaje aj do USA.

Bližšie však neprezrádza, kedy bude smartfón oficiálne dostupný na trhu pre širokú verejnosť

Windows 10 ARM. Čo to je?

Spoločnosť Microsoft ešte v roku 2017 predstavila Windows 10 pre ARM procesory. Ide o verziu operačného systému, ktorý je určený primárne pre zariadenia bežiace s ARM procesormi. Sú to napríklad smartfóny, tablety, menej výkonné notebooky a obdobné zariadenia. Hlavnou devízou má byť výrazne menšia energetická náročnosť a optimalizácia systému pre tento špecifický segment produktov.  Neskôr sme mohli o tomto projekte čítať viacero správ, ktoré zneli sľubne, ale v realite dieru do sveta doposiaľ neurobil.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre