SamsungSpravodajstvo

Galaxy Fold 2 by mohol byť prvým smartfónom s kamerou umiestnenou pod displejom

Samsung by mohol priniesť spolu so zariadením Galaxy Fold 2 aj technológiu umožňujúcu umiestniť prednú selfie kameru pod displej zariadenia.

Kórejsky výrobca smartfónov, spoločnosť Samsung, hoci pár dní dozadu predstavila nový skladateľný smartfón, Galaxy Z Flip, tak aj napriek tomu bez pochýb usilovne pracuje na ďalších zariadeniach tohto typu. Jedným z nich by mal byť Galaxy Fold 2, o ktorom sme mohli za posledné týždne čítať viacero správ. Najnovšie sa objavili informácie, ktoré hovoria o tom, že zariadenie by malo byť vybavené prednou selfie kamerou umiestnenou priamo pod displejom zariadenia. Okrem toho, displej zariadenia by mal dosahovať veľkosť 7,7“. Predstavený by mal byť podľa aktuálny informácií niekedy v  júli tohto roka a to približne v rovnakom termíne, ako bude predstavená rada smartfónov Galaxy Note 20.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho sa nedávno objavili informácie, ktoré naznačujú aj cenu zariadenia. Tie však záujemcov o smartfón určite nepotešia. Ross Young, generálny riaditeľ spoločnosti DisplaySearch odhaduje, že cena zariadenia bude o niečo vyššou. Konkrétnu cenu si však netrúfol odhadnúť.

Mimochodom, na technológii prinesenie kamery umiestnenej pod displejom zariadenia pracuje aj spoločnosti Xiaomi. Tá sa však, nie tak dávno vyjadrila, že túto technológiu nemáme tak skoro očakávať.

Ak by sa Samsungu podarilo  priniesť túto technológiu ku komerčnému životu, tak by to znamenalo rázny technologický posun dopredu. Okrem toho, môžeme od nového zariadenia Galaxy Fold 2 očakávať aj aktualizáciu hardwaru, napríklad v podobe procesora Qualcomm Snapdragon 865, prípadne procesoru Exynos 990.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close