Toto je koncept Surface Phone zariadenia, ktorý zachytáva „klasický“ a herný mód. Vychádza z posledných patentov Microsoftu

Microsoft Surface Phone koncept
Zdroj: Twitter (David Breyer)

Keď sa povie Surface Phone tak mnohí už ani na toto zariadenia nereagujú. Dôvod je veľmi jednoduchý, o tomto hybride v podobe smartfónu a PC sa hovorí bez mála už takmer 3 roky a Microsoft dokonalo mlčí. Jediná známa a oficiálna informácia, ktorú potvrdil aj samotný CEO spoločnosti Satya Nadella je, že spoločnosť pracuje na zariadení, ktoré by malo zmeniť paradigmu využívania mobilných zariadení. Keď ohliadneme od viacerých útržkov zdrojového kódu operačného systému Andromeda OS, ktorý sa viackrát zjavil v zostaveniach Windowsu tak to tam to celé v podstate začína a aj končí.

Takto by mohol vyzerať Surface Phone ak by sme vychádzali z aktuálnych patentových prihlášok

Najnovšie jeden z umeleckých dizajnérov, David Breyer, vytvoril sériu obrázkov tohto mystického zariadenia, ktoré vychádzajú z patentových prihlášok spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zároveň sa tento dizajnér nechal inšpirovať aj viacerými testovými zariadeniami, ktoré spoločnosť Microsoft vyprodukovala za posledné roky. Jeho výsledok práce si môžete pozrieť nižšie.

Ako ste mohli vyššie vidieť tak koncept zariadenia ukazuje dva módy, „klasický“ s klávesnicou a herný mód.

Podľa najnovšie dostupných správ sa očakáva, že zariadenie by mohlo byť predstavené ešte v rámci tohto kalendárneho roku. Či sa tak stane je však otázne. Na druhej strane však môžeme byť svedkami napredovania iných spoločností, ktoré pracujú na obdobných zariadeniach. Napríklad len niekoľko dní dozadu sa dostala do obehu informácia, že spoločnosť Samsung spustila výrobu sklopných OLED displejov. Očakáva sa, že Samsung svoj vlastný „Surface Phone“ v podobe zariadenia Galaxy X  predstaví na MWC 2019.

Zdroj: Twitter, vlastný, úvodný obrázok: Twitter (David Breyer)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre